Pazar, Mayıs 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceAlamiya Filmed Entertainment, Yaklaşan Filmi için Stratejik Planlarını Açıkladı

Alamiya Filmed Entertainment, Yaklaşan Filmi için Stratejik Planlarını Açıkladı

Riyad’ın en yeni gelecek vadeden bağımsız film stüdyosu Alamiya Filmed Entertainment (AFE), 2023’te Lyra Pictures’ın stratejik olarak satın alınmasının ardından yaklaşan planlarını resmen açıkladı. Şimdi yeniden markalandı ve film yapımı işine yönelik benzersiz stratejisiyle donanmış olan AFE, anlatmaya değer hikayeler oluşturmaya odaklandı.

Alamiya Media CEO’su ve Başkanı ve AFE Başkanı Sultan Al Muheisen, Lyra’nın satın alınmasından bu yana kaydedilen ilerlemeyi yansıtıyor “AFE ile film endüstrisine eşi görülmemiş bir yaratıcılık ve etki getiriyoruz. Vizyonumuz iddialı ve bölgedeki sinemanın geleceği için hedeflerimiz yüksek.”

AFE’nin CEO’su ve Başkanı Wesam Kattan ve Bassma El Afgani’nin liderliğinde stüdyo, geniş bir izleyici kitlesiyle rezonansa giren filmler oluşturmak için küresel uzmanlık ve yerel içgörülerden yararlanarak Riyad, Dubai ve Los Angeles’ta operasyonlar kurdu.

Wesam Kattan, AFE’ye rehberlik eden stratejik sütunları paylaşıyor: “Yaklaşımımız, ısmarlama film yapım süreçlerini, arduvaz geliştirme için kanıta dayalı bir stratejiyi ve yeni nesil film yapımcılarını beslemek için sağlam bir yetenek programını birleştiriyor. Ek olarak, uluslararası film yatırımlarımız, küresel yapımcıların Suudi Arabistan’ın zengin kültürü ve kullanılmayan potansiyeli ile ilgilenmeleri için bir platform sağlıyor.”

AFE’nin çeşitli film listesi, Türkiye’de geçen heyecan verici bir kadın liderliğindeki aksiyon komedisini, o zamanlar kült bir kahraman olan efsanevi bir Suudi serserinin sürükleyici gerçek hikayesini ve bir Formula 1 efsanesi hakkında ilham verici bir İngiliz biyografisini içeriyor. AFE’nin ilgi çekici ve çeşitli filme alınmış eğlence sunma taahhüdünü örneklemeyi vaat eden birkaç heyecan verici film projesine ek olarak.

AFE’nin yetenekleri beslemeye ve savunmaya olan bağlılığının bir parçası olarak, yazma, prodüksiyon ve Çizgi Altı (BTL) meslekleri de dahil olmak üzere film yapımcılığının birçok alanını ele alan programlar için planları vardır.

AFE’nin yerel film topluluğuna olan bağlılığını vurgulayan Bassma El Afgan, Stüdyonun ilk yetenek girişimini duyurdu: “Yetenek geliştirme, AFE’de bizim için kilit bir stratejik odak noktasıdır. Tüm ekibimiz, film yapım sürecinin her yönünden gelişmekte olan profesyonelleri savunmaya kendini adamıştır. Bugün, açılış Yazarlarımızın Ana Sınıfı için başvuruların açık olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

AFE’nin Yazarlarının Ana Sınıfı için başvurular AFE’nin web sitesi aracılığıyla gönderilebilir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar