Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeBAE: Lıv, Gerçek Dünyadaki Varlıkların Tokenleştirilmesini Araştırıyor

BAE: Lıv, Gerçek Dünyadaki Varlıkların Tokenleştirilmesini Araştırıyor

BAE’nin Emirates NBD tarafından başlatılan ilk dijital bankası olan Liv, gerçek dünyadaki varlıkların tokenleştirilmesiyle ilgili altyapı çözümlerini araştırmak için B2B alternatif varlık çözümleri sağlayıcısı Ctrl Alt ile bir Mutabakat Zaptı (Mutabakat Zaptı) imzaladı.

Dijital varlıklar trilyon dolarlık bir varlık sınıfını temsil eder ve içindeki gelecekteki inovasyon ve pazar fırsatları için fırsatlar önemlidir. Liv, yeni nesil yatırımcıları destekleme konusunda hevesli ve çeşitlendirilmiş ve aranan ürünler sunmada ön planda kalmalarını sağlamak için Ctrl Alt ile işbirliği yapıyor. Ctrl Alt’ın altyapısının desteğiyle Liv, müşterilerinin gelişen tokenize varlık sektörüne erişimini sağlayacak yolları keşfetmeyi hedefliyor.

Lombard Odier’in Ortadoğu Yatırım Eğilimlerine ilişkin bir raporu, genç yatırımcıların güçlü ve olumlu uzun vadeli yatırım inançlarına sahip olduğunu belirtti. Ayrıca,% 60’ı özel sermaye, özel borç, gayrimenkul ve altyapı dahil olmak üzere özel piyasa varlıklarını da güçlü bir şekilde tercih ettiğini belirtti. Dahası, Z Kuşağı önceki nesillere göre daha yüksek oranda ve daha erken yaşta yatırım yapıyor. Bir Oliver Wyman Forum anketine göre, Zers kuşağının neredeyse yarısı borsaya yatırım yapıyor ve 21 yaşına kadar bin yıllara göre% 45, X kuşağı ve baby boomers’a göre iki ila dört kat daha fazla yatırım yapmaya başlama olasılıkları daha yüksek.

Mutabakat Zaptı Dubai FinTech Zirvesi’nde Emirates NBD bireysel bankacılık ve varlık yönetimi grup başkanı Marwan Hadi ve Ctrl Alt’ın kurucusu ve CEO’su Matt Ong tarafından imzalandı.

“Boston Consulting Group tarafından hazırlanan bir rapora göre, varlık tokenizasyonu 2030 yılına kadar 16,1 trilyon ABD Doları tutarında bir iş fırsatına dönüşecek. Bin yıllardan ve yeni nesil yatırımcılardan gelen alternatif yatırım yollarına olan artan taleple birleştiğinde, bu, müşterilerimiz, insanlarımız ve topluluklarımız için en yenilikçi banka olma vizyonumuzla uyumlu olarak bu alanın potansiyelini keşfetmemiz için bir fırsatı temsil ediyor ”dedi.

Emirates NBD bireysel bankacılık ve varlık yönetimi dijital sorumlusu Pedro Sousa Cardoso şunları söyledi: “Tokenizasyon, finansal piyasaların geleceği olarak kabul ediliyor ve daha düşük maliyetler ve daha düşük uzlaştırma süreleri gibi avantajlar sunuyor. Bölgede teknolojinin benimsenmesinde öncü olarak, daha çevik fintech şirketlerine karşı rekabet üstünlüğümüzü korumak için tokenizasyon alanını aktif olarak araştırıyoruz. Tokenize edilmiş gerçek dünya varlıklarıyla ilgili çözüm arayışımız, Liv’in finansal ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi yenilikçi ve talep gören ürün sunarak Gen Now müşterilerimize hizmet etme arzusuna daha da dayanmaktadır.”

Ong, “Tokenize edilmiş gerçek dünya varlık yatırımının önünü açan Liv ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz. Liv, müşteri odaklı inovasyona odaklanmasıyla bankacılığın geleceğini gerçekten temsil ediyor ve çeşitlendirme talep eden yeni nesil yatırımcılar için bayrak sallıyor.”

Üst düzey bir yetkili, Emirates nbd’nin mobil bankacılık uygulamasında kısmi tahviller başlatmayı planladığını açıkladı.

“Normalde uluslararası piyasalardaki tahviller için giriş bileti yaklaşık 200.000 dolar. Bununla birlikte, bunu mobil bankacılık uygulamamız ENBD X’te yaklaşık 25.000 dolarlık bir giriş noktasıyla kullanıma sunacağız, bu da onu çok sayıda müşteri ve yatırımcı için çok daha uygun fiyatlı ve erişilebilir hale getiriyor. Emirates NBD perakende bankacılık ve varlık yönetimi dijital sorumlusu Pedro Sousa Cardoso, Dubai FinTech Zirvesi oturum aralarında yaptığı röportajda Khaleej Times’a verdiği demeçte, ”Bunlarla portföylerini çeşitlendirebilirler” dedi. Bu, yatırımcılar tarafından portföylerini çeşitlendirmede kullanılabileceğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca liv’de Emirates NBD, bu bölgede ilk kez dijital ortak hesapların lansmanını planlıyor. Cardoso, ”Birkaç dakika içinde mobilde ortak bir dijital hesap açılışı sunacak dünya çapında sadece birkaç banka arasındayız” dedi.

Emirates nbd’nin müşteri tabanlarının yüzde 96’sı halihazırda dijital platformlarında bulunuyor. Cardoso, ”Nbd X mobil bankacılık uygulamamızda mevcut olan 200’den fazla hizmetimiz var ve bu da müşterilerin kullanımını gerçekten kolaylaştırıyor” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar