Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Emlak Web Siteleri, Sahte Listelerden ve Para Cezalarından Kaçınmak için Sistemleri...

Dubai: Emlak Web Siteleri, Sahte Listelerden ve Para Cezalarından Kaçınmak için Sistemleri Otorite ile İlişkilendirmeye Çağırdı

Dubai’deki emlak listeleme web sitelerinin, tüm listelerin geçerli olduğundan ve sahte olanların bulunmadığından emin olmak için sistemlerini Dubai Arazi Departmanı (DLD) web sitesiyle entegre etmeleri teşvik edilmiştir. Bayut ve Dubizzle Group Mena’nın CEO’su Haider Khan, platformu dld’nin sistemine entegre etmenin BAE emlak piyasasındaki tüm paydaşlar için birçok önemli fayda sağladığını söyledi. “Birincisi ve belki de en önemlisi, mülk arayanlar arasındaki güveni önemli ölçüde artıracak. Kullanıcılar, gördükleri özelliklerin orijinal olduğundan ve piyasada bulunanları doğru bir şekilde yansıttığından emin olabilirler. Bu, yalnızca kullanılamayan veya güncelliğini yitirmiş listelerle karşılaşmanın hayal kırıklığını ortadan kaldırmakla kalmaz, sonuçta değerli zaman ve emekten tasarruf sağlar ”dedi.

 

Haider Han’ın
İkincisi, emlakçılar için süreci kolaylaştıracağını söyledi. “Entegrasyon yoluyla listelerini doğrudan kontrol etmelerine izin vererek, acenteler listelerinin doğru olduğundan emin olabilir, para cezası riskini azaltabilir ve hem acenteler hem de müşterileri için daha sorunsuz bir deneyim sağlayabilir.” 14 Şubat 2024’te DLD, Dubai’deki emlakçılardan satılık veya kiralık olmayan tüm mülkleri üç gün içinde dijital platformlarından kaldırmalarını istedi. Ayrıca artık satışa veya kiralamaya hazır olmayan emlak ilanlarını da kaldırmaları istendi. Uyumlu olmayan kurumlar caydırıcı bir önlem olarak 50.000 Dh’lik para cezalarına tabi tutulmuştur. Dubai ve Abu Dabi’deki birkaç emlak komisyoncusu yerel yasaları ihlal ettiği için para cezasına çarptırıldı. Bayut, çok sayıda yanlış listeyi ortadan kaldırarak envanterini yüzde 26’nın üzerinde azalttığını söyledi. Allsopp ve Allsopp operasyon direktörü Paul Kelly, listeleri doğrulamak ve sattıktan veya izin verdikten sonra listeleri kaldırmak için canlı API bilgileri sağlama DLD girişiminin “alıcıların, kiracıların, yatırımcıların ve sahiplerin kulağına müzik olduğunu” söyledi.”

 

Paul Kelly’nin
“Mülk arayan açısından, sahte listelerin belasını ve alıcılara ve kiracılara getirdikleri tüm hayal kırıklıklarını ortadan kaldırmak, mülk aramayı kolaylaştırmak, daha verimli hale getirmek ve arayanlara daha fazla güven vermek için ileriye doğru büyük bir adımdır. internette gördükleri şey, “dedi Kelly. “Sahiplerin bakış açısına göre, listeleri piyasada adil bir kapsama ve teşhir alıyor ve sahte listelerle rekabet etmek zorunda kalmıyor, bu da genellikle fiyatı düşürüyor ve piyasada daha büyük bir arz izlenimi veriyor” diye ekledi.

Doğru listeleme talep eden alıcılar

Önemli olarak, emlak alıcıları artık listeler hakkında giderek daha doğru ve gerçek bilgiler talep ediyor. “Mülk arayanlar doğru ve gerçek bilgiler talep eder ve mülk listelerinin doğruluğunu titizlikle kontrol ederek, kullanıcıların gerçek mülklerle karşılaşmasını sağlamak, yanlış bilgileri etkin bir şekilde ortadan kaldırmak ve kullanıcılar ile pazar arasındaki güveni artırmak için üzerimize düşeni yapabiliriz. Bu sadece aracılar ve arayanlar için süreci kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda tüm ekosistemin bütünlüğünü de güçlendiriyor ”dedi. Bayut şefi, izin numaraları, mülk türü, fiyat ve konum gibi eşleşen ayrıntıların mülklerin orijinal olmasını sağlayarak kullanıcılara gerçek bilgiler ve doğru fiyatlar sağladığını ekledi. “Düzeltici eylemde bulunmanın aciliyetini ve önemini vurgulayarak, kurumlar ve temsilcilerle proaktif olarak etkileşim halindeyiz” diye ekledi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar