Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Kariyer Fuarında Üniversite Öğrencileri için 150'den Fazla iş

Dubai: Kariyer Fuarında Üniversite Öğrencileri için 150’den Fazla iş

11 Mayıs Cumartesi günü Academic City, Dubai Üniversitesi’nde gerçekleşen 2024 Bahar İş Fuarı’nda üniversite öğrencilerine 150’den fazla tam zamanlı ve yarı zamanlı iş imkanı sunuluyor.

BAE’deki Çin iş konseyi ve BAE Çinli Öğrenciler Birliği tarafından düzenlenen istihdam ve staj olanakları finans, muhasebe, mimarlık, eğitim, bilgisayar teknolojisi ve işletme yönetimi alanındadır.

“Bahar iş fuarı, prestijli Dubai şirketlerinde ve BAE’de faaliyet gösteren Çinli şirketlerde benzersiz kariyer beklentileri olan öğrencileri ve mezunları güçlendirmek için tasarlandı. Çin Başkonsolosu Ou Boqian Khaleej Times’a verdiği demeçte, ”Önde gelen işverenlerle doğrudan bağlantılardan yararlanacaklar ve kendi alanlarındaki profesyonellerle iletişim kurma şansını yakalayacaklar.” dedi.

“İş fuarı yerel ve uluslararası öğrencilere açık olduğu için Çince konuşabilmek bir gereklilik değil. Ama şimdilik, esas olarak öğrencileri işe alıyoruz “diye ekledi.

Çin Konsolosluğuna göre, Çin Sanayi ve Ticaret Bankası-DIFC, China Mobile International, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Air China, Bank of China, China Huayou Group Corporation dahil olmak üzere 36 şirketten 150’den fazla fırsat mevcut Orta Doğu, Çin Petrol Boru Hattı Mühendisliği Orta Doğu, Çin Seddi Sondaj Şirketi-Abu Dabi, Dubai Duty Free, Emaar Properties ve daha fazlası.

BAE’deki Çinli öğrenciler

Çin başkonsolosu, başta işletme yönetimi, finansal ekonomi, bilgisayar teknolojisi, eğitim ve Arapça çalışmaları olmak üzere çeşitli BAE birimlerinde okuyan yaklaşık 500 Çinli öğrenci olduğunu söyledi.

Boqian, ”Anavatan’ın kalkınmasının yapıcıları olmaları ve Çin tarzı modernleşmeyi teşvik etmek için gençlik güçlerine katkıda bulunmaları umuluyor; Çin hikayelerinin yayıcıları olun ve Çin gençliğinin yüksek ruhlu tavrını sergileyecekler” dedi.

”Onların Çin-Arap kültürel değişimlerine katkıda bulunmalarını ve genç güçlerini Çin-Arap dostluğunu geliştirmek için paylaşmalarını bekliyoruz” diye ekledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar