Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfDubai'den Rayhan Thomas, 2024 Pga Tour Americas Eleme Okulu'nda Çekişmeye Başladı

Dubai’den Rayhan Thomas, 2024 Pga Tour Americas Eleme Okulu’nda Çekişmeye Başladı

Dubai doğumlu Rayhan Thomas’ın bu ayın başlarında profesyonel olduktan sonra başarı arayışı, PGA Tour Americas USA West 2 Division’ın 72 delikli Final Eleme Okulunun üç turundan sonra çekişmeye geçmek için kabaran 66’yı vurduğunda önemli bir destek aldı.

California, San Jacinto, Soboba Springs Gc’de 71, 70 ve 66’lık turlarla 24 yaşındaki oyuncu, liderlerin sadece üç atış gerisinde, 207’nin altında dokuzda 13. sırada yer alıyor.

Rayhan, eşitliğin altında 10’da sekiz oyuncuyla berabere kalan dördüncü sıradan bir şut geride kaldı. Tesiste 134 oyuncudan oluşan güçlü bir saha, 72 oyuncunun oynayabileceği 18 delikli eşitlikle yarışıyor.

Bu haftanın en iyi dokuz oyuncusu, 2024 PGA Tour Americas sezonunun Kuzey Amerika Salıncağı için muafiyet statüsü kazanacak. 10 – 25 (bağlar dahil) bitirenler şartlı üyelik kazanacaktır.

Rayhan şu yorumu yaptı: “Onun yılında oyunum yolunda gitti ve önümde ne olduğu için heyecanlıyım. Son turum için agresif olmalıyım, golf sahasına saldırmaya ve alçaktan ateş etmeye devam etmeliyim – burası çok rekabetçi ve güvenli golfe yer yok.

“Bu haftadan sonra, geçen yılın sonunda amatör galibiyetimin ardından Wichita’daki Korn Feribot Turu etkinliğinde oynayacağım – bu da bana bir davet kazandı.

Üçüncü turunda 10. turdan itibaren Rayhan’ın beş kuşu artı bir öcü vardı ve 34’te iki katına çıktı.

Arka dokuz deliğinde, ön dokuzda, dört eşitlikle başladı – ardından arka arkaya dört kuş yaptı ve onu çekişmeye sokmak için 66 turunu bitirmek için bir eşit yaptı.

Şimdiye kadarki üç turda Thomas’ın 18 kuşu ve bir kartalı oldu ve Par Breakers kategorisinde birinci oldu,

Rayhan 1 Haziran’da profesyonel oldu ve bu, Oklahoma Eyalet Üniversitesi’ndeki (OSU) beş yıllık golf bursunu kısa süre önce tamamladıktan sonra profesyonel olarak ilk etkinliği.

Hava tahmini hafif beş mil esintiyle son tur için adil bir şekilde belirlendi.

Bu yılın başlarında Masters’taki Düşük Amatör Neal Shipley (ABD) şu anda sekizde 22. sırada yer alıyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar