Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai'nin Uzaktan Çalışma Politikalarını Genişletmeye Yönelik Yeni Trafik Planı

Dubai’nin Uzaktan Çalışma Politikalarını Genişletmeye Yönelik Yeni Trafik Planı

Dubai’deki trafik akışını iyileştirmeye yönelik yeni bir plan, kamu ve özel sektörde esnek çalışma saatleri ve uzaktan çalışma politikalarının uygulanmasını genişletecek. Amaç Dubai genelinde trafik sıkışıklığını azaltmaktır.

Politikanın nasıl ve ne zaman uygulanacağı hemen belli değildi. Dubai’deki yetkililer daha önce, esnek saatlerin ve uzaktan çalışmanın, özellikle yoğun saatlerde trafiği kolaylaştırmaya nasıl yardımcı olabileceğine dair içgörüler toplamak için kapsamlı bir anket başlatmıştı.

Dubai’deki ofisler, acil durumlarda çalışanlar için uzaktan çalışmayı etkinleştirecek dijital altyapıya sahiptir. Nisan ortası ve Mayıs başındaki rekor yağışların ardından, hem özel hem de kamu sektörü ofisleri çevrimiçi hale geldi ve çalışanların evden çalışmasına izin verildi.

Yürütme Kurulunun Çarşamba günü onayladığı trafik akış planı, yolculuk sürelerini yüzde 59’a varan oranda iyileştirmek için öncelikli halk otobüsü güzergahlarının geliştirilmesini de içeriyor. Daha önce, Yollar ve Ulaşım Otoritesi (RTA), Dubai’nin özel otobüs şeritleri ağını 20 km’nin üzerine çıkarmayı planladığını ve şeritlerin 2025 ile 2027 arasında tamamlanacağını duyurmuştu.

Trafik akışı planı ayrıca, okul öğrencilerini okul ulaşımını kullanmaya teşvik edecek ve “okulların etrafındaki trafik akışını yüzde 13 oranında iyileştirmeye yardımcı olacak” bir politika geliştirmeyi de içeriyor.

Topluluk katılımı

Plan, Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed’in Dünya Ticaret Merkezi’ndeki Arap Seyahat Pazarı sırasında İcra Kurulu toplantısına başkanlık etmesiyle onaylandı.

Konsey ayrıca, politika, mevzuat ve devlet hizmetlerini şekillendirmede toplumun katılımını artırmaya yönelik bir politikayı onayladı. “Hareket, hizmetlerin kalitesini, halkın katılımının artırılmasıyla belirlenecek olan topluluk ihtiyaç ve beklentileriyle daha yakından uyumlu hale getirerek iyileştirmeyi amaçlıyor. Politika, tüm Dubai sakinlerinin yaşam kalitesine fayda sağlamak için çeşitli paydaşlar arasındaki işbirliğini kolaylaştıracak “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar