Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş Dünyasıİşletme1. Çeyrekte Beş Ddos Saldırısından Biri BAE'yi Hedef Aldı

1. Çeyrekte Beş Ddos Saldırısından Biri BAE’yi Hedef Aldı

Araştırmalar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (Mena) bölgesindeki dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarının beşte birinden fazlasının (yüzde 21) bu yılın ilk çeyreğinde BAE’Yİ hedef aldığını gösteriyor.

Stormwall’un 2024’ün 1. Çeyreğine ilişkin DDoS Saldırıları Raporuna göre, Mena bölgesindeki DDoS saldırıları yıllık bazda yüzde 183 arttı. Stormwall’un yoğun yüklerde 4500 Gbit / s’ye kadar işlem yapan ve Dubai’de varlık noktalarına sahip ağı, işletmelerden yerel KOBİ’lere kadar yüzlerce işletme için DDoS trafiğini engelliyor.

BAE dışında Suudi Arabistan (yüzde 18) ve İran (yüzde 14), 2024’ün 1. Çeyreğinde Mena bölgesinde en çok hedeflenen ülkelerdi. Raporda, ”İran ve İsrail’in yüksek sıralaması (yüzde 12), günümüzün DDoS tehdit ortamında siyasi güdümlü saldırıların ne kadar belirgin olduğunu bir kez daha vurguluyor” dedi.

Devam eden İsrail-Filistin çatışması, 2024’ün 1. Çeyreğinde hacktivizmde bir artışa neden oldu. Bölgedeki tüm olayların yüzde 34’ünü oluşturan ve yıllık bazda yüzde 218’lik bir artış yaşayan bu saldırıların yükünü devlet hizmetleri üstlendi. Raporda, “Çatışmaların tırmanması, özellikle İran’ın 13 Nisan 2024’te İsrail’e doğrudan saldırısı, DDoS faaliyetlerini daha da yoğunlaştırdı” dedi.

Raporda, ”İlerledikçe, gelişen tehdit ortamını anlayarak ve sağlam DDoS azaltma stratejileri uygulayarak, işletmeler kendilerini politik ve finansal olarak motive olmuş saldırganların yarattığı artan risklerden koruyabilirler” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar