Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE100.000 Dh'nin Üzerinde Ücret, Özel Menüler: Dubai'nin En Pahalı Okullarından Birinin İçinde

100.000 Dh’nin Üzerinde Ücret, Özel Menüler: Dubai’nin En Pahalı Okullarından Birinin İçinde

Menüyü özelleştiren özel bir şef ekibinden Dubai Operası’ndaki lüks mezuniyet törenlerine kadar, Dubai’nin en pahalı okullarından biri öğrencileri için kırmızı halıyı ortaya koyuyor. 13. Yıl için 100.000 Dh’yi aşan okul ücreti ile Nad Al Sheba 3’te bulunan Repton School Dubai, BAE’de faaliyete başlayan ilk İngiltere markalı uluslararası okuldur.

 

Özellikle, okul müdürüne göre, yüksek öğrenim ücretlerine rağmen, okul tam kapasite çalışıyor ve öğrenciler artık bekleme listesinde. Taretleri, portkülleri ve palmiye ağaçları ile okulu ziyaret etmek büyülü bir deneyim gibi görünebilir, ancak kurumun aldığı göz sulandıran ücretler, 2014’ten bu yana Bilgi ve İnsani Gelişme Kurumu’ndan (KHDA) ‘Olağanüstü’ bir derece alma yeteneği ile haklı çıkarılabilir.

 

 

Benzer ücret aralığındaki diğer okullar arasında North London Collegiate School Dubai, Gems World Academy, Swiss International Scientific School Dubai, Kent College Dubai ve Nord Anglia International School Dubai bulunmaktadır. Pazartesi günü, Khaleej Times bu tesisi gezme ve onu öne çıkan, en üst düzey bir okul olarak ayıran metrikler hakkında bilgi edinme fırsatı buldu.

Dünyaca ünlü tenis akademisi

Müdür Gillian Hammond, Khaleej Times ile yaptığı konuşmada, “Üç yıldır yıllık büyümemiz yüzde 17 oldu ve şu anda neredeyse kapasitedeyiz. Bekleme listesi almaya başlıyoruz. Dubai geçen yıl yüzde 12’lik o büyük patlamadan geçtiğinde bile, hala yüzde 17’lik bir büyüme yaşadık ki bu olağanüstü. Dünyanın her yerinden öğrencilerimiz var. Aynı zamanda dünyanın en iyi on tenis akademisi arasında seçildi … geçen yıl bizim bölgemizde açılan Emilio Sanchez Akademisi.”

 

Gillian Hammond’un
Emilio Sánchez Akademisi, küresel üne sahip antrenörler tarafından geliştirilen benzersiz eğitim sistemi ile geniş çapta tanınmaktadır. Akademi, Kuznetsova, Andy Murray, Dimitrov, Hantuchova, Mónaco ve diğerleri gibi seçkin oyuncular üretti. “Bu, Wimbledon’a (bir gün) gidecek bazı tenis profesyonelleri olacağı anlamına geliyor. Bu, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar gelebilecekleri ve bizimle çalışabilecekleri, ancak okul saatlerinden önce ve sonra tenis akademisine gidebilecekleri anlamına geliyor “dedi.

Çeşitlilik ve kapsayıcılık

Okul ayrıca 2021 Spears Endeksi’ne göre dünyanın en iyi 100 özel okulundan biri olarak listelenmiştir. “100 milletimiz var ve bunu yakın zamanda kutladık. Tamamen kapsayıcı olduğumuzdan emin olmak istiyoruz ve okulumuzu hayata geçiren de bu. Öğrencilerimiz geleceğin küresel liderleridir. Küresel bir zihniyete sahip olmalılar. Öğrencilerimizi ne kadar çok milletle çevreleyebilirsek, o kadar entelektüel olurlar.”

Ismarlama yollar, yıldız mezunlar

Repton, İngiliz adaşıyla olan tarihi bağlarını vurgulamak için önemli bir çaba sarf etmesine rağmen, müfredatı, dünya çapındaki üniversitelere gitmeyi amaçlayan uluslararası öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır. Hammond, okulun ‘Olağanüstü’ ötesinde bir eğitimin nasıl görünmesi gerektiğini yeniden tanımlamak için tasarlanmış özelleştirilmiş akademik programlar sunduğunu vurguladı. “Öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre uyarlandığımızdan gerçekten emin olmak istedik. Ayrıca btec’i (hem iş hem de spor için yeterlilik) tanıttık çünkü herkesin rotası GCSE ve A seviyesi veya GCSE ve IB değil. Farklı şeylerin bir kombinasyonu olması gerekebilir. Bu nedenle, bazı ısmarlama yollar sunduk ve çocuklar için çok özel kariyer tavsiyeleri veriyoruz. Mezunlarımızdan memnunuz çünkü çocuklarımız en iyi üniversitelere gidiyor …. Harvard, Cambridge, Oxford, MIT, Stanford. Listeyle gurur duyuyoruz.”

Yatılı tesisler

72 Tam pansiyonlu olan Repton School Dubai, emirlik’te öğrencilere tam süreli veya esnek yatılı olarak barınma olanakları sağlayan iki okuldan yalnızca biridir. “Yatılı evdeki çocuklara 1 ila 10 personel oranı yapıyoruz. Ayrıca belirli bir yatılı hemşiremiz var ve ardından kapılarda sürekli yatılı menkul kıymetlerimiz (erkek ve kadın) var. Onları kendi çocuklarımız olarak görüyoruz.” Biri erkek diğeri kız olmak üzere iki ayrı pansiyona sahip deneyimli personel ekibi, ev ustası veya metresi, yerleşik öğretmen, yatılı başhemşire, yatılı asistanlar, hemşireler, yerinde doktor ve yardımcı destek personelini içerir.

 

 

Yatılı evler, 7. Sınıftan 13. Sınıfa kadar öğrencilere konaklama imkanı sağlar. Bazı öğrenciler haftalık olarak kalmayı ve hafta sonları eve dönmeyi tercih ederken, diğerleri tüm okul yılı boyunca kalır. Yatılıların programını paylaşan Hammond, “Öğrenciler restoranda yemek yiyor, hem sabah hem de öğle yemeğinde akranlarıyla yeniden bir araya geliyorlar. Aynı şekilde akşam yemeği için bir araya gelirler. Bu rutin hafta sonlarına da uzanıyor. Yatılı evlerinde, küçük çocuklar kendilerini yalnız hissetmemeleri için yatakhane tarzı konaklamaları tercih ederler ve bu da kolay denetime olanak tanır. Olgunlaştıkça, yavaş yavaş bağımsız veya ortak odalara geçerler ve iki çocuk genellikle birlikte oda seçerler.” “Restoran bloğunun altında tam hizmet otel tarzı bir mutfak var. Kendi ekibine sahip bir şef var. Tüm yiyecek teslimatlarını sağlayan bir yeraltı geçidimiz var. Yatılılar için kendi şefimizi ve şirket içi ekibimizi işe aldık. Ayrıca tüm okula hitap ediyorlar. Öğle yemeği hazırlar ve sıcak öğle yemeği servis ederler. Yatılı kahvaltıyı, öğle yemeğini, atıştırmalıkları ve akşam yemeğini yapacaklar “dedi. “Bu, öğrencilerin favorilerinin neler olduğu ve gerçekten sahip olmak istedikleri şeyler hakkında çok daha fazla söz sahibi oldukları anlamına geliyor. Ayrıca Diwali, İftar ve Noel için temalı yemekler var “diye ekledi.

Opera Binasından mezun olmak

Bu arada, Mezuniyet Gününde, giden kohort her yıl Dubai Operası’nda toplanırken öğrenciler başarılarından gurur duyuyorlar. “Mezuniyetin son aşaması, resmi mezuniyet törenimiz için gittiğimiz Dubai Operası’nda. Herkes özel gün için heyecanlı. Öğrenciler kıyafetlerini düzenler ve şapkalarını önceden hazırlar. Bu bizim için büyük bir fırsat ”diye ekledi Hammond.

Repton pasaportu

Türünün ilk örneği olan mezun öğrenciler, sonuçlarını Repton Okulları Ailesi tarafından Haziran 2022’de başlatılan bölgenin yeni ortaya çıkan K-12 blok zinciri güvenceli multimedya dijital portföyü olan Repton Passport’ta da görüntüleyebiliyorlar. Öğrencilerin sonuçları, okuldaki görev süreleri boyunca akademik ve müfredat dışı başarılarının yanı sıra kendi dijital yıl kitaplarıyla birlikte görüntülenir. Hammond, bu özgeçmişlerin, öğrencilerin tek tıklamayla kimlik doğrulamasını kullanarak paylaşabilecekleri blockchain güvenli kimlik bilgilerine bağlantılar içerdiğini açıkladı. “Repton Passport’un yerleşik bir CV Oluşturucusu var. Yenilikçi özellik, öğrencilerin üniversite ve iş başvuruları sürecini basitleştirerek birden fazla özelleştirilmiş özgeçmişi sorunsuz bir şekilde oluşturmalarını sağlıyor ”diye ekledi Müdür.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar