Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriket'4-5 Oyuncu Uyuyordu': Hafeez'in Pakistan Takımıyla İlgili Şok İddiası

‘4-5 Oyuncu Uyuyordu’: Hafeez’in Pakistan Takımıyla İlgili Şok İddiası

Eski Pakistanlı kriket oyuncusu ve Kriket Direktörü Muhammed Hafeez, görev süresi boyunca oyuna karşı cansız tavırları iddiasıyla takıma ateş püskürdü ve Avustralya’ya karşı bir Test maçı sırasında dört ila beş oyuncunun odanın içinde uyuduğunu iddia etti.

Hafeez, takımın geçen yıl Hindistan’da düzenlenen ve dokuz maçta sadece dört galibiyetle beşinci bitirdikleri 50 kez Kriket Dünya Kupası’ndaki kötü performansının ardından Kriket Direktörü olarak atandı ve Yönetmen Mickey Arthur oldu. Ancak Avustralya, Down Under Test serisinde Pakistan’ı 3-0 yendiği ve Yeni Zelanda’nın Avustralya’ya karşı seriyi takip eden T20İ serisinde Pakistan’ı 4-1 yendiği için Hafeez’in görev süresi de pek iyi değildi.

Efsanevi kriketçiler Adam Gilchrist ve Michael Vaughan’ın ev sahipliği yaptığı Club Prairie Fire Podcast’inde konuşan Hafeez, “Soyunma odasına girdim ve Test kriketi oynarken soyunma odasında dört beş oyuncunun uyuduğunu gördüm. Ben de, ‘Bunu nasıl yapabiliyorsunuz? Eğer böyle bir şey yaparsan, bu takımın bir parçası olamazsın. Oyun sırasında ve oyun dışında odaklanmanızı istiyorum, ne yaparsanız yapın, bu sizin kendi hayatınız, buna asla karışmam. Ama oyunun profesyonel zamanlarında, oyuna odaklanmanızı istiyorum.”

43 Yaşındaki oyuncu, ülkedeki medyanın takıma karşı disiplinli tavrına izin vermediğini belirterek, “Bir oyuncu soyunma odasında uyuyorsa ve Test kriketi oynuyorsak bana Gilly’yi (Gilchrist) söyleyin. soyunma odasında 4-5 oyuncu uyuyor, takım direktörü olarak buna izin vermeli miyim? Oyun sırasında kendinizi kapatamazsınız ama maalesef medya bundan hoşlanmadı.”

Pakistan, Batı Hint Adaları ve ABD’de düzenlenen devam eden ICC T20 Dünya Kupası’ndan çekildi. Kalan iki maçını Kanada ve İrlanda’ya karşı kazanmayı başarsalar da, çoğunlukla kazanılabilir görünen ABD ve ezeli rakipleri Hindistan’a maç kaybettikleri için bu yeterli değildi. Pakistan, grup aşamasını iki galibiyet ve iki mağlubiyetle ve A Grubu’nu üçüncü sırada bitirmek için toplam dört puanla bitirdi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar