Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEAbu Dabi, Haşere Kontrol Hizmetlerinin Yetkisi Altında Devredildiğini Duyurdu

Abu Dabi, Haşere Kontrol Hizmetlerinin Yetkisi Altında Devredildiğini Duyurdu

Abu Dabi, halk sağlığı ve güvenliğine olan bağlılığı doğrultusunda halk sağlığı haşere kontrol hizmetlerinin kendi yetkisi altına geçtiğini duyurdu.

Abu Dabi Halk Sağlığı Merkezi, konutlarda, ortak alanlarda ve tesislerde zararlıların izlenmesi ve kontrolü ile ilgili hizmet taleplerini işleme koyacaktır.

Haşere kontrol hizmetleri için bireyler, çiftlikler ve ev sahipleri 800555 numaralı telefondan Devlet İletişim Merkezi’ne başvurabilir veya TAMM platformu aracılığıyla haşere kontrol hizmetlerini kullanarak bir talepte bulunabilirler.

Haşere kontrol hizmetlerinin sorumluluğu Abu Dabi Atık Yönetim Şirketi’nden (Tadweer) adphc’ye devredilirken, Tadweer atık yönetimi hizmetlerini yürütmeye devam ediyor.

Haşere kontrol hizmetlerinin kapsamı, sivrisinekler, sinekler, kemirgenler, keneler ve diğerleri gibi hastalık taşıyan zararlıları yönetmenin yanı sıra yılanlar, akrepler, örümcekler ve eşekarısı gibi potansiyel olarak tehlikeli zararlıları ele almayı içerir.

Haşere kontrol hizmetlerinin geçişinden bahseden Abu Dabi Halk Sağlığı Merkezi Genel Müdür Vekili Dr. Ahmed AlKhazraji, “Abu Dabi Halk Sağlığı Merkezi, Abu Dabi Emirliği genelinde toplum sağlığına, güvenliğine ve refahına öncelik vermeye kendini adamıştır. Bu taahhüt, en yüksek uluslararası standartlar ve uygulamalarla uyumlu haşere ve hastalık vektör kontrol hizmetlerinin sağlanmasıyla yerine getirilir.”

“Uzman ve uzman ekipler, halk sağlığı zararlılarını ve hastalık taşıyıcılarını izlemek ve kontrol etmek için gelişmiş ekipman ve teknikler kullanıyor. Haşere kontrolünün bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemedeki önemli rolünü kabul eden merkez, halk sağlığını koruma misyonunda kararlı “dedi.

Merkez, stratejik ortaklarla işbirliği içinde, haşere kontrol uzmanlarının becerilerini geliştirmeleri için beceri geliştirme programları da uygulayacaktır. Bu aynı zamanda deneyler yoluyla etkili kontrol yöntemlerinin geliştirilmesi ve kontrol malzemelerinin ve pestisitlerin laboratuvarlarda ve sahada verimliliğinin değerlendirilmesi de dahil olmak üzere hastalık vektörleri üzerine bilimsel araştırmaları geliştirecektir.

Merkez, halk sağlığı zararlılarını kontrol etmenin ve önlemenin önemli rolü konusunda halkı bilinçlendirmeye odaklanan topluluk kampanyaları başlatacak. Önleyici tedbirlerin alınmasının önemini vurgulayan bu kampanyalar, hem biyolojik hem de toplumsal bağlamlarda hastalık taşıyıcılarının ve diğer zararlıların çoğalmasının azaltılmasına önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

ADPHC Enfeksiyon Hastalıkları Genel Müdürü Dr. Farida Al Hosani, “ADPHC, açık alanlarda ve evlerde zararlıların çoğalmasıyla ilgili raporları ele alma sorumluluğunu üstlenecek. Ek olarak, emirlik içindeki haşere kontrolü ile ilgili tüm faaliyetler için izin süreçlerini denetleyecektir.”

“Ayrıca, merkez pestisitlerin düzenlenmesini ve dağıtımını yönetecek, öngörülen prosedürlere ve uyarılara uyulmasına öncelik verirken optimum ve güvenli kullanımlarını sağlayacaktır. Bu çabalar, kişisel, topluluk ve çevre güvenliğini vurgulayan kapsamlı halk sağlığı haşere kontrol sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır.”

Merkez, hastalık inceleme ve incelemesine ilişkin bilgi ve prosedürleri hastalık vektörlerinin yayılmasına ilişkin verilerle birleştirerek bulaşıcı hastalıkların izlenmesini ve araştırılmasını iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bu entegrasyon, emirlik içindeki bulaşıcı hastalık bulaşmasının etkin yönetimini kolaylaştırmak ve coğrafi dağılıma dayalı hedeflenen vektör kontrol önlemlerinin uygulanmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar