Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeAbu Dabi: Uluslararası Holding Şirketi Dh5B Hisse Geri Alımını Açıkladı

Abu Dabi: Uluslararası Holding Şirketi Dh5B Hisse Geri Alımını Açıkladı

Çeşitlendirilmiş Abu Dabi merkezli holding olan Uluslararası Holding Şirketi Pazartesi günü, 2024’ün ilk çeyreğinde net karının yüzde 87,6 artmasıyla toplamda 5 milyar Dh’ye varan bir hisse geri alım programı duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, bu girişimin bir yıllık bir süre içinde yürütülmesi planlandığı, Abu Dabi Menkul Kıymetler Borsası’nın öngördüğü ticaret düzenlemelerine uygun olarak satın alınan hisseleri iptal etmek üzere tasarlandığı belirtildi.

“Bu kararın arkasındaki mantık, ıhc’nin önemli nakit akışı ve güçlü bir bilanço ile karakterize edilen sağlam finansal durumundan kaynaklanıyor. Geri Alım Programı, Abu Dabi Menkul Kıymetler Borsası’ndan olanlar da dahil olmak üzere genel kurul toplantısı onayı ve gerekli düzenleyici izinler sonrasında gerçekleştirilecektir. Geri alım programı, hisse başına kazanç artışı yoluyla hissedar değerini artırmayı amaçlıyor, “dedi.

ıhc’nin net kardaki büyümesi, ana sektörlerindeki (gayrimenkul ve inşaat, teknoloji, denizcilik ve tarama, gıda ve hizmetler ve diğerleri) güçlü performanslarla desteklendi ve 2023’ün 1. Çeyreğinde 15,7 milyar Dh’ye kıyasla gelirde yüzde 22,5 artışla 19,3 milyar Dh’ye ulaştı.

Q Holding’in varlıklarının Modon, Adnec, Miza Investment ve diğer kuruluşlarla Şubat 2024’te stratejik olarak konsolidasyonu gayrimenkul segmentini önemli ölçüde artırdı. Ek olarak, denizcilik ve tarama sektörü, nmdc’den gelen olumlu ivmenin devam ettiğini gördü ve başarıyı 23 Mali Yılından ileriye taşıdı.

ıhc’nin 2024’ün 1. Çeyreğindeki güçlü performansı, vergi sonrası yüzde 41,6 kar ve 2,17 Dh’nin hisse başına kazancına yol açtı. Net kar çeyrek için 8 milyar Dh’de gerçekleşti. Toplam aktif tabanı 2024’ün 1. Çeyreğinde (2023’ün 4. Çeyreğine kıyasla) yüzde 28,1 artarak 338,4 milyar Dh’ye yükseldi

IHC’NİN CEO’su Syed Basar Shueb şunları söylüyor: “Bu çeyreğin rekor gelirleri, operasyonel sinerjileri artıran ve küresel bir endüstri lideri olarak konumumuzu sağlamlaştıran seçici satın almalar yoluyla devam eden dayanıklılığımızın ve büyümeye stratejik odaklanmamızın altını çiziyor.”

Grup, “yeni nesil holding şirketi” 2pointzero’nun lansmanı ile 2024’ün 1. Çeyreğinde uzun vadeli büyüme ve sürdürülebilirlik planlarına ulaşma yolunda önemli bir adım attı. Finansal hizmetler, maden ve kaynak yönetimi, dönüştürücü teknoloji ve yapay zekanın yanı sıra dijital ve kripto para ekosistemleri gibi kilit sektörlere odaklanmayı amaçlamaktadır.

“Yeni bir amiral gemisi kuruluşunun devreye girmesiyle, portföyümüzü çeşitlendirmeye ve etkimizi en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan yeni pazarlara ve bölgelere nüfuz etmeye devam ederken gelecek konusunda iyimseriz. Sürdürülebilirliğe olan bağlılığımız ve inovasyon ve teknolojinin ön saflarında kalmamız, dinamik ve gelişen bir ekonomik peyzajın zorluklarında gezinmek için bizi iyi konumlandırıyor “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar