Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEAbu Dabi, Üretimi Artırmak için Küçük Ölçekli Çiftlikler için Yeni Kurallar Çıkardı

Abu Dabi, Üretimi Artırmak için Küçük Ölçekli Çiftlikler için Yeni Kurallar Çıkardı

Abu Dabi’deki küçük ölçekli bitki üretim çiftlikleri, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak, küçük çiftçilerin gelirlerini artırmak ve yerel ürünleri desteklemek için yetkililer tarafından düzenlenecek.

Yönetmelik, yerel tarım ürünlerinin kalitesini iyileştirmeyi ve pazarda daha rekabetçi hale getirmeyi amaçlayan çiftliklerde bitkisel üretim uygulamasına ilişkin net kurallar koymaktadır.

“Bu karar, Abu Dabi Hükümetinin küçük ölçekli çiftçileri destekleme ve tarım sektöründe sürdürülebilir kalkınmaya ulaşma çabalarını destekleyen bir çalışma ortamı sağlama taahhüdünü yineliyor…Abu Dabi Tarım ve Gıda Güvenliği Kurumu (ADAFSA) Tarım İşleri Sektörü İcra Direktörü Müh Ahmed Halid Othman, “Abu Dabi ve gıda güvenliğini artırın” dedi.

Othman, “ADAFSA, çiftçilere en iyi tarım uygulamalarını benimsemelerine ve tarım ürünlerinin kalitesini iyileştirmelerine yardımcı olmak için gelişmiş genişletme ve eğitim hizmetleri sunmak için çalışıyor” dedi.

Karar ayrıca, çiftliğin ticari adının kullanımını, tarımsal faaliyetlerin belgelenmesini ve çiftliğin üretim kaydını düzenlemeyi de amaçlıyor.

ADFASA, Abu Dabi’de tarım sektörünü desteklemenin ve gıda güvenliğini sağlamanın önemine inanarak toplumun tüm üyelerini yerel ürünleri desteklemeye ve doğrudan çiftçilerden satın almaya çağırdı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar