Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEAbu Dabi'deki Burjeel Holdings, Daha Yüksek Hasta Ayak Basışında %11 Gelir Artışı...

Abu Dabi’deki Burjeel Holdings, Daha Yüksek Hasta Ayak Basışında %11 Gelir Artışı Bildirdi

Abu Dabi merkezli Burjeel Holdings, ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,1 artışla 1,2 milyar Dh’ye ve düzeltilmiş net karda yüzde 16 artışla 141 milyon Dh’ye yükseldiğini bildirdi. 82 varlığa sahip sağlık hizmeti sağlayıcısının 2024 üç aylık sonuçları, BAE ve Umman’a yayılmış 17 hastanesi ve 42 tıp merkezinde yatan hasta sayısındaki yüzde 11’lik artış ve Suudi Arabistan’daki son genişlemesi ile desteklendi. Grubun hastaneleri, 283 milyon Dh’de yüzde 21,8 büyüme kaydeden amiral gemisi kuvaterner bakımı Burjeel Medical City (BMC) liderliğindeki toplam gelirin yüzde 90’ını sağlayarak performansının temel itici gücü olmaya devam etti. BMC, her ikisi de sınır ötesi bir işbirliği içinde bir tiroid paratiroid merkezi ve BAE’nin türünün ilk örneği OncoHelix-colab’ı açmak da dahil olmak üzere, daha yüksek ayak sesleri ve süper uzmanlık hizmetlerinin artmasıyla toplam hastanelerin gelirine yüzde 26 katkıda bulundu. Tüm hastanelerin net karı yüzde 31’den fazla artarak 137 milyon Dh’ye yükseldi.

 

1. Çeyrek sonuçlarından güç alan Burjeel Holdings CEO’su John Sunil, 2024’ün gelir artışında gençliğin ortasında bir artış sağlama ve FAVÖK marjlarını iyileştirme rehberliğini doğruladı. “Düzeltilmiş Favök’ün ilk çeyreği yüzde 7,7 artarak (260 milyon Dh’ye) yükseldi ve bu da ek yüksek getirili yatan hasta ayaklarının kilidini açmak için karmaşık bakıma devam eden yatırımları yansıtıyordu. Düzeltilmiş net kar, güçlü gelir artışı, artan operasyonel verimlilik ve düşük finans maliyetleri nedeniyle yüzde 16,3 arttı.”

 

John Sunil’in
Bir defaya mahsus kalemler ve vergiler hariç net kar yüzde 16,3 artarak 141 milyon Dh’ye yükseldi. Ancak grup, bir defaya mahsus kalemler ve vergiler dahil olmak üzere net karda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14 düşüşle 104 milyon Dh’ye gerileyerek 121 milyon Dh’ye gerilediğini bildirdi. Hastanelerde yatak doluluğu ilk çeyrekte yüzde 64’e yükseldi. Ayakta tedavi hacmi marjinal olarak yüzde 1,6 arttı. Üç aylık sonuçlar, büyüme varlıklarının sürekli artması ve süper uzmanlık hizmetlerine olan güçlü talep ile desteklendi.

 

Suudi Arabistan için büyük planlar

Mayıs ayına kadar Burjeel, Mena bölgesindeki en büyük sağlık ve fitness hizmetleri sağlayıcısı olan Leejam Sports Company ile ortaklaşa Suudi Arabistan’da 13 yeni PhysioTherabia sağlık ve sağlıklı yaşam merkezi kurdu. Son açılışlar, toplam Fizyoterabya tesisi sayısını 17’ye çıkararak gelecek yıl sonuna kadar Suudi Arabistan’da 60. sıraya ulaşma yolunda ilerliyor. Ayrıca Tawuniya ve Al Arabia Takaful gibi önde gelen sağlayıcılarla sigorta ortaklıklarını genişletti. Sunil, Suudi Arabistan’daki Fizyoterabya merkezlerinin ayak izini genişletmenin yüksek potansiyelli bir büyüme alanı olduğunu belirtti. “Bu yıl faaliyete geçecek olan 30 merkezden 17’sini kullanıma sunduk ve bizi programın çok ilerisine taşıdık. PhysioTherabia, önde gelen sigorta sağlayıcılarıyla stratejik ortaklıklar kurarak, Krallığın nüfuzunu hızlandırarak ve sektördeki kilit bir oyuncu olarak konumunu sağlamlaştırarak daha geniş bir müşteriye erişim sağladı ”dedi. CEO ayrıca Suudi Arabistan’da değere dayalı ürünler ve BAE’de ek gelişmiş sağlık hizmeti hatları sunmayı planladığını da açıkladı.

Olumlu görünüm

Burjeel, BAE ve Suudi Arabistan’daki olumlu makro rüzgarlar sayesinde orta ve uzun vadeli büyümesi için olumlu bir görünüm sürdürmekte, güçlü tahmin edilen orta vadeli GSYİH büyümesi, hızlı nüfus artışı ve artan sağlık kapasitesi talebi ile. Grubun gelirinin BMC liderliğindeki gençlerin ortasında yüzde 30’dan fazla artması bekleniyor.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar