Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporAbu Dabi'deki Immaf Gençlik Dünya Şampiyonası, En İyi Sporcuların Yer Alacağı

Abu Dabi’deki Immaf Gençlik Dünya Şampiyonası, En İyi Sporcuların Yer Alacağı

Etkinliğin organizasyon komitesi, 6-10 Ağustos tarihleri arasında Zayed Sports City’deki Mubadala Arena’da yapılması planlanan IMMAF Gençler Dünya Şampiyonası’nın 2024 baskısı için hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini duyurdu.

45 ülkeden 800’den fazla gelecek vaat eden sporcuyu bir araya getiren şampiyona, üst üste üçüncü yıl BAE’nin başkentinde düzenlenecek ve kıta ve uluslararası spor kurumlarının ve federasyonlarının Abu Dabi’ye en iyi uluslararası standartlara göre turnuvalar düzenlemek için önde gelen bir destinasyon olarak güvenini teyit edecek.

Etkinlik öncesinde komite, etkinliğin dünya standartlarında standartları karşılamasını ve dünya çapındaki sporcuların ve taraftarların beklentilerini karşılamasını sağlama çabalarını vurguladı.

2021’de turnuva 23 ülkeden 331 sporcunun ilgisini çekerken, 2022 baskısında 42 ülkeden yaklaşık 500 yarışmacı görüldü. Bir önceki yılın 2023 baskısı, 45 ülkeyi temsil eden 700 erkek ve kadın sporcunun rekor katılımına sahipti.

Beş gün içinde gerçekleşecek olan yeni nesil MMA sporcuları üç kategoride yarışacak: 12 ila 13 yaşındakiler (Gençler C), 14 ila 15 yaşındakiler (Gençler B) ve 16 ila 17 yaşındakiler (Gençler A).

2022’de BAE milli takımı, bir altın, bir gümüş ve iki bronz olmak üzere dört madalya alarak 28 sporcuyla şampiyonada etkileyici bir çıkış yaptı ve ülkeyi Arap takımları arasında lider bir yarışmacı olarak konumlandırdı.

Geçen yıl BAE sporcularının sayısı 40’a yükseldi ve dört altın, dört gümüş ve dört bronz olmak üzere 12 madalyayı perçinlerken tarihi bir başarıya imza attı.

Fahad Al Hammadi (Gençlik A / 70,3 kg bölümü), Ghala Al Hammadi (Gençlik B / 40 kg bölümü), Saif Alblooshi (Gençlik C / 40 kg bölümü) ve Zemzem Al Hammadi (Gençlik B / 52 kg bölümü) ev sahiplerinin altın madalyaları arasındaydı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar