Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeAbu Dabi'nin Başlangıç Ekosistem Değeri %28 Arttı%

Abu Dabi’nin Başlangıç Ekosistem Değeri %28 Arttı%

Abu Dabi, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da (Mena) en hızlı büyüyen gelişmekte olan ekosistem olarak yer aldı ve Startup Genome ve Global Girişimcilik Ağı tarafından Pazartesi günü başlatılan 2024 Küresel Başlangıç Ekosistemi Raporu’nda (GSER) ekosistem değerinde yüzde 28’lik bir büyümeye işaret etti.

Başlangıç ekosistemleri konusunda dünyanın en kalite kontrollü veri kümesiyle desteklenen GSER, 300’den fazla girişimci inovasyon ekosisteminde 4,5 milyondan fazla şirketin verilerini analiz ediyor. Dünyadaki başlangıç eğilimleri hakkında yeni bilgiler ve derin bilgiler sağlar ve en iyi 40 küresel ekosistemi, ortaya çıkan ekosistemleri ve genişletilmiş bir bölgesel sıralamayı sıralar.

Startup Genom’un Abu Dabi’nin küresel teknoloji ekosistemi Hub71’deki artan startup faaliyeti de dahil olmak üzere BAE’nin başkenti hakkındaki analizinin bir parçası olarak #GSER2024 raporu, Abu Dabi’nin MENA bölgesindeki en hızlı büyüyen gelişmekte olan ekosistem olmaya devam ettiğini buldu.

Ekosistem, 01 Tem 2021’den 31 Aralık 2023’e kadar 4,2 milyar dolarlık ekosistem değeri yarattı ve bu, 01 Tem 2019’dan 31 Aralık 2021 zaman dilimine kıyasla yıllık yüzde 28’lik bileşik büyümeyi temsil ediyor. Ekosistem değeri, çıkışların ve başlangıç değerlemelerinin değeri olarak hesaplanan ekonomik etkinin bir ölçüsüdür.

GSER, 40’tan fazla ülkeden temsilcilerden oluşan bir konsorsiyum tarafından yönetiliyor ve mevcut başlangıç faaliyeti ve ilgili yatırım durumuna bakıyor, kamu ve özel liderlere gelişen başlangıç topluluklarının nasıl teşvik edileceğine dair içgörü ve rehberlik sağlıyor — iş yaratmanın 1 numaralı motoru ve ekonomik büyüme. Uzman düşünce liderlerinin ve yerel kilit oyuncuların katkıları, raporun on yılı aşkın bir süredir Startup Genom’un bağımsız araştırma ve politika çalışmasının ürünü olan kapsamlı, kanıta dayalı bulgularını daha da zenginleştiriyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar