Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEAbu Dabi'nin Yeni Moleküler Teşhis Laboratuvarı Hızlı Sonuçlar Sunuyor, Süreci Kolaylaştırıyor

Abu Dabi’nin Yeni Moleküler Teşhis Laboratuvarı Hızlı Sonuçlar Sunuyor, Süreci Kolaylaştırıyor

BAE’nin gelişmiş moleküler ve transplant teşhisi, kanser genomik profili oluşturma ve özel immünoloji testleri için kapsamlı yeteneklere sahip türünün ilk laboratuvarı, Başkentteki önde gelen bir kuvaterner bakım özel hastanesinde açıldı. Yeni açılan OncoHelix-CoLab, yerel olarak birkaç karmaşık testin yapılmasını sağlar. Yeni tesis, birkaç gelişmiş tanı testi sunmak için yeni nesil dizileme (NGS), damlacık dijital PCR ve çok renkli akış sitometrisi gibi ileri teknolojileri kullanıyor. Laboratuvar, geleneksel zaman alıcı paket ve gemi yaklaşımına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor, numunelerin BAE’DEN gönderilmesini engelliyor, süreci kolaylaştırıyor, maliyetleri düşürüyor ve sonuçları hızlandırıyor. Hasta bakımını iyileştirecek ve bölge nüfusu için özel sağlık çözümlerinin geliştirilmesine katkıda bulunacaktır.

 

Merkezi Abu Dabi’de bulunan Burjeel Holdings’in merkez laboratuvarı Ortak Laboratuvarı, Burjeel Medical City’de (BMC) son teknoloji ürünü son teknoloji ürünü bir tesisi ortaya çıkarmak için Kanada merkezli OncoHelix ile ortaklık kurdu. OncoHelix, Kuzey Amerika’da ve dünya çapında klinik teşhis ve çeviri araştırmaları için özel moleküler ve immün profil testleri sağlayan hassas teşhislerde liderdir. Patolojiye dair daha derin içgörüler

 

Açılış törenine Kanada’nın BAE Büyükelçisi Radha Krishna Panday, Burjeel Holdings CEO’su John Sunil ve OncoHelix CEO’su Dr. Faysal Han ile birlikte Burjeel Holdings’in üst düzey yetkilileri katıldı. OncoHelix-CoLab başhekimi Dr. Meer Taher Shabani Rad, laboratuvarın yerel ihtiyaçları karşılamak için öncü uluslararası uzmanlığı kullanan türünün ilk örneği bir tesis olduğuna dikkat çekti.

 

“Moleküler düzeyde hastalık patolojisi hakkında daha derin bilgiler sağlayan kapsamlı bir teşhis hizmetleri paketi sunuyor. OncoHelix ile yaptığımız bu yenilikçi işbirliği sayesinde, BAE ve Mena bölgesindeki benzersiz sağlık zorluklarını ele almayı, daha iyi uyarlanmış sağlık çözümleri ve iyileştirilmiş hasta sonuçlarının önünü açmayı hedefliyoruz.” Dr. Faysal Han, çığır açan ortaklığın araştırma ve inovasyon yoluyla teşhiste devrim yaratacağını belirtti. Khan, ”Burjeel Holdings ile birlikte, gelişmiş bir çeviri araştırma programı için güçlü bir temel oluşturmak ve Mena bölgesindeki hastalar için daha iyi sonuçlar vaat eden kanıta dayalı hassas teşhisler sunmak için en son teknolojilerden yararlanmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Sağlık ekosisteminin güçlendirilmesi Laboratuvar, uluslararası hizmetlere olan güveni azaltarak ve benzersiz tıbbi çözümler sunarak, BAE’nin sağlık hizmetlerinde kendine güvenme ve medikal turizmi teşvik etme konusundaki stratejik önceliklerini desteklemektedir. Kritik klinik alanlarda güçlü yeteneklere sahip olan laboratuvar, araştırma ve geliştirme merkezi olarak hizmet verecek, tedavide yeniliklere ve ilerlemelere katkıda bulunacak şekilde iyi bir konumdadır. Laboratuvar, ezoterik teşhislerde yetenek ve uzmanlığı geliştirecek ve moleküler ve nakil teşhisinde klinik eğitim ve burs programları sunacak ve ileri teşhislerde yerel kapasiteyi daha da geliştirecektir.

 

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar