Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporAcımasız Lomachenko, Avustralya'daki Geç Kambosos Tko ile Ibf Unvanını Ele Geçirdi

Acımasız Lomachenko, Avustralya’daki Geç Kambosos Tko ile Ibf Unvanını Ele Geçirdi

Ukraynalı Vasiliy Lomachenko, Pazar günü Perth’deki boş IBF hafif sıklet şampiyonası şampiyonluğunu talep etmek için yerel favori George Kambosos Jr’a karşı oynadığı maçın 11. turunda yıkıcı bir teknik nakavt yaptı.

İki kez Olimpiyat altın madalyacısı olarak bilinen “Loma”, hesaplaşmaya iyice hakim olurken, Kambosos 11. turda darbelerini indirmek ve güverteye vurmak için mücadele etti.

Maç yeniden başladığında, Lomachenko (21-19-3) RAC Arena’da 14.000’den fazla taraftarın önünde zaferini mühürlemek için bir yumruk telaşı başlattı.

Dövüşten sonra 2008’de Pekin’de (Tüy Siklet) ve 2012’de Londra’da (Hafif Sıklet) altın madalya kazanan Lomachenko, “Planım rakibime uyum sağlamaktı” dedi.

“Kavgada yaptığım şey buydu. Turların sonuna doğru güçlü bir şekilde bitirmem gerekiyordu. Son üç turda cesedini bulmaya çalışıyordum.”

Lomachenko hareket halindeyken sorumluydu ve mesafeyi kontrol ettiği ve düzgün kombinasyonlarla vurduğu için teknik üstünlüğü belliydi.

36 Yaşındaki, sekizinci turda Kambosos’u sağ gözünün yanından kan akarken bırakan mide bulandırıcı bir sol kancaya indi.

Kambosos (24-21-3), 2008 ve 2011’de iki dünya şampiyonası şampiyonluğu olan rakibine şapkasını çıkardı.

30 yaşındaki, “Tarihin en iyi savaşçılarından biri” dedi.

“Utanmıyorum. Kavgayı ayaklarımın üzerinde bitirmek istedim, gerçekten yaptım.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar