Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeAdfd, 42 Afrika Ülkesindeki 35,3 Milyar Dh'lik Projeleri Finanse Ediyor

Adfd, 42 Afrika Ülkesindeki 35,3 Milyar Dh’lik Projeleri Finanse Ediyor

2023’te ADFD, BAE liderliğindeki 16,5 milyar Dh’lik bir girişimde kilit rol oynadı

Abu Dabi Kalkınma Fonu (ADFD), son kırk yılda 42 Afrika ülkesinde sürdürülebilir kalkınma projelerine 35,3 milyar Dhl’lik yatırım yaptı. Stratejik bir ortak olarak ADFD, bu ülkelerin kalkınma hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için gerekli desteği sağlamıştır.

2023’te ADFD, Afrika’nın temiz enerji altyapısını geliştirmek için BAE liderliğindeki 16,5 milyar Dh’lik (4,5 milyar $) bir girişimde kilit rol oynadı. Hem kamu hem de özel sektör tarafından desteklenen bu girişim, Afrika hükümetleri ve Afrika Kalkınma Bankası tarafından proje geliştirmeyi kolaylaştırarak Afrika’nın altyapı finansmanı açığını kapatmaya yardımcı olmak için kurulan bir pan-Afrika yatırım platformu olan Africa50 fonu ile işbirliği içinde oluşturuldu. , kamu ve özel sektör finansmanını harekete geçirmek ve yatırım yapmak kıtadaki altyapı.

ADFD Genel Müdürü Muhammed Saif El Suwaidi, BAE’nin Afrika ülkelerini ekonomik ve sosyal ilerleme arayışlarında destekleme taahhüdünü vurguladı.

Son on yılda, ADFD’NİN altyapı gelişimine, ekonomik çeşitlendirmeye ve Afrika ekonomilerinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmaya önemli katkılarda bulunduğunu söyledi.

Togo’da ADFD, Blitta eyaletindeki 55 milyon Dh’lik Mohamed bin Zayed Solar PV Kompleksini ilk aşamasında 50 megavat (MW) kapasite ile finanse etti. Bu proje, 158.000’den fazla haneye ve Kobi’ye sürdürülebilir elektrik sağlayarak kömür ve fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltıyor.

2022 yılında Abu Dabi İhracat Ofisi (ADEX), ülkedeki Muhammed bin Zayed Güneş Parkı’nın üretim kapasitesini 50 megavattan 70 megavata çıkarmak ve 4 MW saatlik bir güneş enerjisi üretim depolama sistemi kurmak için Togo Ekonomi ve Maliye Bakanlığı ile 128,5 milyon Dhl’lik bir anlaşma imzaladı, enerji sürdürülebilirliğini ve iklim direncini arttırmak.

Sierra Leone’de ADFD, Freetown’da ulusal elektrik şebekesinin istikrarını artıran ve kırsal köyler için yeterli enerji sağlayan 6 MW’lık bir güneş enerjisi santralini finanse etti.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar