Çarşamba, Haziran 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketAfganistan, Güney Afrika'ya Karşı 'Büyük' T20 Dünya Kupası Yarı Finaline Hazır

Afganistan, Güney Afrika’ya Karşı ‘Büyük’ T20 Dünya Kupası Yarı Finaline Hazır

Afganistan’ın T20 Dünya Kupası’ndaki olağanüstü yolculuğu, Perşembe sabahı (BAE Saatiyle 4: 30’da) Tarouba’daki Brian Lara Stadyumu’ndaki ilk yarı finalde Güney Afrika ile karşılaştıklarında “büyük” bir adım daha atacak.

Perşembe günü Guyana’nın Providence Stadyumu’nda ikinci yarı finalde buluşan 2007 kazananları Hindistan’ı ya da savunan şampiyonlar İngiltere’yi ele geçirmek için ilk kez finalist olacak ilgi çekici bir karşılaşma.

Pazartesi günü Bangladeş’e karşı kazanılan Sekiz Süper galibiyetin ardından Afganistan’daki kutlamalar, Avustralya pahasına geçişlerinin Taliban yetkilileri tarafından hızla kapatılmasını sağlamıştı.

Ancak Rashid Khan, takımını Proteas’a karşı bir galibiyetle finale götürebilirse, sokaklarda çok daha fazla insan olabilir.

Kaptan Rashid, “Yarı finalin Afganistan’daki gençler için büyük, büyük bir ilham kaynağı olacağını düşünüyorum” dedi. “Bu inanılmaz bir duygu.”

Afganların Lara’nın adını taşıyan bir stadyumda oynaması uygun çünkü Rashid’in dediği gibi, eski büyük Batı Hint Adaları “Afganistan’dan bahseden tek kişi yarı finalde olacak”.

Rashid, “Bence bir takım olarak bir efsaneden harika, harika ifadeler aldığınızda, bunun size de çok fazla enerji verdiğini düşünüyorum” dedi.

“Yetenekliyiz – ama işleri çok basit tuttuğumuz sürece ve bence şimdiye kadarki tüm yarışmada her şeyi basit tuttuk.”

Bu arada teknik direktör Jonathan Trott, Afganistan’ın Güney Afrika’ya karşı yarı finale çıkacağına ve kazaya eğilimli Proteasların aksine “yara izi ve geçmişi olmadığına” inanıyor.

Güney Afrika, tüm çabalarını göstermek için sadece 1998 Şampiyonlar Kupası ile hala büyük bir dünya şampiyonluğuna sahip değil.

Ayrıca büyük olaylarda “boğulmakla” suçlandılar.

Avustralya’ya kaybetmek 1999 Dünya Kupası yarı finalleri 2003 yılında kendi sahasında Sri Lanka’ya karşı yağmur kurallarını okurken saçma bir tükenme ve bir gafın ardından, korku katalogları arasında ünlüdür.

“Yarı finale, yarı finallerle ilgili hiçbir yara izi veya geçmişi olmayan bir şekilde giriyoruz. Burası bizim için keşfedilmemiş bir bölge, “dedi Güney Afrika’da doğup büyüyen eski Kül kazanan İngiltere vurucusu Trott.

“Sadece oraya gidip her şeyimizi vereceğiz. Her şey hakkında önyargılı bir fikir ya da geçmiş yıllarda yarı finallerde başarısızlık ya da başarı öyküsü yok.

“Bizim için bu yeni bir meydan okuma ve bence bu bizi yarı finallerde kaybedecek hiçbir şeyi olmayan ve açıkça muhalefet üzerinde çok fazla baskı olan bir taraf olarak tehlikeli kılıyor.”

Güney Afrika, Afganistan’ı diğer iki T20 karşılaşmasında mağlup etti – 2010 T20 Dünya Kupası’nda Barbados’ta 59, altı yıl sonra Mumbai’de 37 koşu.

Proteas, bu Dünya Kupası’nda oynadıkları yedi maçı da kazandı, ancak bir kereden fazla utancın eşiğine geldi.

İlk turda, bir aşamada sadece 104 galibiyet peşinde koşarak 12-4 olduktan sonra Hollanda’yı dört kaleyle mağlup ettiler.

Bangladeş’e karşı dört aşamalı bir galibiyet, Nepal’e karşı tek seferlik bir zaferde sismik bir şoktan kaçınmadan önce geldi.

Süper Sekizde, savunan şampiyonlar İngiltere’yi sadece yedi koşuyla geçtiler.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar