Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeAı, BAE'nin Finansal Ortamını Dönüştürmeye Hazırlanıyor

Aı, BAE’nin Finansal Ortamını Dönüştürmeye Hazırlanıyor

Yapay Zeka (AI), BAE’nin finansal hizmetler sektöründe müşteri deneyimini derinden dönüştüren bir oyun değiştirici olarak ortaya çıktı. Bir endüstri uzmanı, bu değişimin ülkenin dijital inovasyonu stratejik olarak benimsemesi ve finansal teknolojide küresel bir lider olma hırsından kaynaklandığını söyledi. “Yapay zekanın en görünür etkilerinden biri, BAE’deki bankaların çoğunda sohbet robotlarının ve sanal asistanların çoğalmasıdır. Yapay zeka destekli bu araçlar, iyileştirme için hala yer olmasına rağmen, rutin sorguları ve işlemleri dikkate değer bir hız ve doğrulukla ele alarak 7/24 müşteri desteği sağlar. KPMG CEE raporumuz, müşterilerin deneyimlerine ilişkin algılarında bir düşüş olduğunu göstermektedir. Teknoloji, özellikle bankaların müşterileri düşük maliyetli ve düşük memnuniyet kanallarına yönlendiren teknolojiyi uygulama biçiminde düşüşe katkıda bulundu – bu kanalların empati ve insan dokunuşundan yoksun olduğu görülüyor, ”Gonçalo Traquina – ortak, yönetim danışmanlığı – finansal hizmetler lideri, KPMG Lower Gulf müşteri danışmanlığı başkanı, Khaleej Times’a bir röportajda söyledi. Birçok endüstride olduğu gibi, yapay zekanın büyük miktarda veriyi gerçek zamanlı olarak analiz etme yeteneği, sahtekarlık tespiti ve risk yönetiminde devrim yarattı. “BAE’deki finans kurumları artık kredi sahtekarlığını tespit etmek ve kara para aklama da dahil olmak üzere sahtekarlığın önlenmesini iyileştirmek için veriye dayalı yapay zeka yeteneklerinden yararlanıyor. Bu sadece müşterileri korumakla kalmıyor, aynı zamanda dijital bankacılık platformlarına olan güveni de artırıyor ”dedi. BAE bankalarındaki yapay zeka gelişmeleri, müşteri hizmetlerini ve operasyonel verimliliği önemli ölçüde iyileştirdi. Yapay zeka, bankaların müşteri beklentilerini karşılamasına ve operasyonları kolaylaştırmasına yardımcı olarak kişiselleştirilmiş, güvenli ve verimli bankacılık deneyimleri sağlar. Traquina, ”AI geliştikçe, BAE bankacılığı üzerindeki etkisi büyüyerek müşteri hizmetlerini ve iç süreçleri geliştirecek” dedi. Yapay zeka odaklı otomasyon, birçok arka ofis operasyonunda devrim yarattı. “Veri girişi, uyumluluk kontrolleri ve belge işleme gibi görevler artık yapay zeka sistemleri tarafından yönetiliyor ve bu da bu faaliyetlerle ilişkili zaman ve maliyeti önemli ölçüde azaltıyor. Bu, insan hatasını en aza indirir ve daha doğru ve güvenilir işleme sağlar ”dedi.

 

Gonçalo Traquina – partner, management consulting – financial services leader, head of the customer advisory at KPMG Lower Gulf
Müşteri deneyimini geliştirmek için yapay zeka (AI) kullanmak, BAE’deki işletmelere büyük bir fırsat sunuyor. Ancak bu değişim zorluklarla birlikte geliyor. “Yapay zekanın faydalarını en üst düzeye çıkarmak ve riskleri azaltmak için bu dinamikleri anlamak çok önemli. Bu yılki CEE sıralamasında lider bankalar, bu yeni yapay zeka odaklı ortamda eski yöntemlerin işe yaramadığını öğrendi “dedi. BAE’nin finansal hizmetler sektörü dramatik bir dönüşüme hazırlanıyor. Hızlanan teknolojik gelişmeler ve gelişen müşteri beklentileri ile finansal kurumlar, hiper kişiselleştirilmiş, güvenli ve verimli hizmetlerde yeni bir döneme hazırlanıyor. Önümüzdeki beş yıl, finansal hizmetlerin müşterilerin günlük yaşamlarına daha fazla gömüldüğünü görecek. Finansal kurumlar ile perakende ve sağlık gibi finansal olmayan sektörler arasındaki işbirlikleri, katma değer ve kolaylık sağlayan entegre hizmet tekliflerine yol açacaktır. Bu entegrasyon, finansal işlemleri daha sorunsuz ve günlük faaliyetlerin bir parçası haline getirecektir.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar