Pazartesi, Temmuz 1, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşamHavacılıkAir France, Olimpiyat Oyunlarının Paris'e Yaz Trafiğini Azalttığını Söyledi

Air France, Olimpiyat Oyunlarının Paris’e Yaz Trafiğini Azalttığını Söyledi

Air France-KLM Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Olimpiyat Oyunlarının yaz aylarında Paris’e yapılan seyahatlerdeki düşüş nedeniyle 180 milyon avroya (193 milyon dolar) varan gelirlerde düşüşe yol açacağı konusunda uyardı.

Havayolu grubu, Oyunların marka imajını ve alt çizgisini yükseltmeyi umuyordu, ancak Oyunların diğer gezginlerin yaz aylarında önemli bir turizm merkezi olan Paris’i ziyaret etmesini engelleyebileceğine dair endişeler vardı.

Havayolu yaptığı açıklamada, “Uluslararası pazarlar Paris’ten önemli ölçüde kaçındığını gösteriyor” dedi.

Fransa sakinleri tatillerini Olimpiyat Oyunları sonrasına erteliyor veya alternatif seyahat planlarını düşünüyor gibi göründüğü için şehir ile diğer destinasyonlar arasındaki seyahat de normal Haziran-Ağustos ortalamasının altında” dedi.

Fransız havacılık ticaret birliği Fnam, turistlerin Paris’ten kaçındığını doğrulayamadığını söylerken, Air France-klm’nin açıklaması Paris turizm ofisi’nden gelen en son verilerle uyumlu.

Geçtiğimiz günlerde Temmuz ayında yurt dışı gelişlerinde geçen yıla göre yüzde 14,8 düşüş ve 2019’a göre yüzde 16,4 düşüş öngördü.

Öte yandan, Temmuz ayının ilk 10 günündeki otel doluluğu, geçen yıla göre yaklaşık yüzde 10’luk bir düşüşle ortalama yüzde 60’tır.

IOC ve Paris 2024 organizatörleri için Paris Oyunlarını izleyen Spor Hukuku ve Ekonomisi Merkezi’ne (CDES) göre, Oyunlara yurtdışından iki milyonu da dahil olmak üzere yaklaşık 15 milyon ziyaretçinin katılacağı tahmin ediliyor.

Air France-KLM, Haziran-Ağustos 2024 dönemi için gelirleri üzerindeki olumsuz etki tahminlerine rağmen kapasiteyi geri ölçeklendirme planının olmadığını söyledi.

Raporda, 25 Temmuz’da yarıyıl sonuçlarını sunarken daha fazla ayrıntı verileceği belirtildi.

Olimpiyat Oyunlarından sonra Fransa’ya gidiş ve dönüş seyahatlerinin normalleşmesi bekleniyor ve Ağustos sonu ve Eylül ayı için teşvik edici talep seviyeleri öngörülüyor” dedi.

Aır France-KLM hisseleri sabah geç saatlerde yapılan işlemlerde yüzde 3,7 geriledi – Paris borsalarının yüzde 1,5 yükselen mavi çipli CAC 40 endeksinin çok altında, aşırı sağın hafta sonu yapılan parlamento seçimlerinin ilk turunda tam parlamento çoğunluğunu kazanamaması rahatladı.

Havayolunun hisseleri 10 yılın en düşük seviyesi civarında işlem görüyor.

Nisan ayı sonlarında Air France-KLM, yaz için gelecek vaat eden bilet satış seviyelerinden bahsediyordu ve koltuk kapasitesini bir önceki yaza göre yüzde beş artırmayı hedeflediğini söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar