Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaAir India Express, Toplu Hastalık İzninden Sonra En Az 25 Çalışanı İşten...

Air India Express, Toplu Hastalık İzninden Sonra En Az 25 Çalışanı İşten Çıkardı

Air India Express, yüzlerce çalışanın hastalanmasından bir gün sonra en az 25 kabin ekibi üyesini feshetti ve bu da uçuş operasyonlarında büyük bir aksamaya yol açtı.

Havayolundaki kaynaklar, Çarşamba günü yönetimin “profesyonel olmayan davranışları” nedeniyle Salı ve Çarşamba günleri arasında hastalık izni alan kabin ekibi üyelerini görevden aldığını söyledi.

Kaynaklara göre, toplu hastalık izni, Air India Express Sınırlı çalışan hizmeti kurallarını ihlal ederek, haklı bir neden olmaksızın önceden düşünülmüş ve uyumlu bir işten uzak durma olarak kabul edildi. Bazı üst düzey mürettebat üyelerinin, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek uçuş operasyonlarından hemen önce cep telefonlarını kapattıkları iddia ediliyor.

Çalışanları feshetme kararı, eylemleri iş sözleşmelerinde belirtilen koşulları ihlal ettiği ve derhal feshedilmesine yol açtığı için verildi.

Toplu hastalık izni, Salı akşamı ile Çarşamba günleri arasında Air India Express’in 95’ten fazla uçuşunu kesintiye uğrattı ve 10.000’den fazla yolcuyu etkiledi. BAE’YE gidenler de etkilendi ve yüzlerce gurbetçi mahsur kaldı.

Havayolu hala yankıları ele alırken, CEO’su Aloke Singh önümüzdeki günlerde uçuş operasyonlarını azaltma planlarını açıkladı.

Singh, Salı akşamından bu yana, “kabin ekibi meslektaşlarının 100’den fazlası, kadrolu uçuş görevlerinden önce hasta olduklarını ve son dakikada operasyonlarımızı ciddi şekilde aksattıklarını bildirdi. Bu eylem çoğunlukla L1 rolüne atanan meslektaşlar tarafından yapıldığı için, diğer meslektaşlar görev için rapor vermesine rağmen etki orantısızdı ve 90’dan fazla uçuşu aksattı “.

Birkaç kişinin davranışı, havayolunun kabin ekibinin çoğunluğunun bağlılığını temsil etmediğini vurguladı.

“Bu kanun, görev çağrısına cevap vermeye ve misafirlerimize özveri ve gururla hizmet etmeye devam eden şirketteki 2.000 küsur kabin ekibi meslektaşını kesinlikle temsil etmiyor. Bu kriz saatinde havayolunun yanında olan herkese minnettarım “dedi.

Çalışanları, sahip olabilecekleri endişeleri gidermek için görüşmelere davet etti ve tüm iletişim kanallarının açık olduğundan emin oldu.

İptaller ve gecikmeler, Sivil Havacılık Bakanlığı’nın Air India Express’ten ayrıntılı bir rapor istemesine neden oldu. Bakanlık, havayolunu sorunları derhal çözmeye ve yolculara DGCA normlarına uygun olanaklar sağlanmasını sağlamaya çağırdı.

Bakanlık bünyesindeki kaynaklar, iptallerin ve gecikmelerin Salı gecesi başladığını ve Çarşamba sabahına kadar devam ettiğini ve bunun da ani mürettebat kıtlığı nedeniyle uçuş operasyonlarının kısıtlanmasına yol açtığını ortaya koydu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar