Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeAl-Futtaim Grubu, Genişlemeyi Desteklemek için Beşeri Sermayeyi Teşvik Edecek

Al-Futtaim Grubu, Genişlemeyi Desteklemek için Beşeri Sermayeyi Teşvik Edecek

Bölgenin önde gelen aile şirketlerinden biri olan Al-Futtaim Group, geleceğe yönelik vizyonu doğrultusunda inovasyonu ve sürdürülebilir büyümeyi teşvik etmek için daha fazla yetenek çekerek ve becerilerini geliştirerek beşeri sermayesini geliştirmeye keskin bir gözle, önemli bir genişleme yolculuğuna çıkıyor.

“Tekliflerimizi çeşitlendirerek ve yerel ve bölgesel olarak yeni sektörlere genişleyerek önümüzdeki birkaç yıl içinde işimizi önemli ölçüde genişletmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle, genel insan sermayesi tabanımız, iş içinde yaşadığımız büyümeyle ilgili olarak bir dereceye kadar büyüyecek, ”diyor Al-Futtaim Group İnsan kaynakları Müdürü David Henderson, Khaleej Times’a verdiği röportajda.

Otuz yılı aşkın bir süredir insan kaynakları alanında zengin bir geçmişe sahip deneyimli bir profesyonel olan Henderson, bu yılın başlarında Al-Futtaim Group’a katıldı.

Al-Futtaim Grubunda 100’den fazla ulusu temsil eden 33.000’den fazla çalışanın bulunduğunu iddia eden Henderson, elde tutma ve memnuniyeti sağlamak için sağlam kariyer ilerleme yollarının uygulanmasının önemini vurguladı.

“Al-Futtaim Grubu’nda insan kaynağımız grubumuzun temel taşıdır ve kapsayıcılığı ve çeşitliliği benimsemenin daha parlak bir yarının yolunu açacağına inanıyoruz. Ancak farklı bir işgücünü yönetmek, kültürel farklılıkları kabul eden ve kucaklayan çok yönlü bir yaklaşım gerektirir. Büyüme odaklı bir şirket olduğumuz için iş gücümüz için bol fırsatlar sunuyoruz “dedi.

“İK başkanı olarak birincil sorumluluklarımdan biri, iç büyümenin dış işe alımdan öncelikli olduğu bir ortam geliştirmek. Bu, yeni beceriler kazandırmak için çok önemli olan dış işe alımların önemini azaltmak değildir. Bununla birlikte, çalışan değer teklifimizin bir parçası olarak, yetenekleri kendi saflarımızdan beslemenin ve teşvik etmenin önemini kabul ediyoruz. Kariyer gelişimine ve beceri geliştirmeye yatırım yapmak, yetenekleri korumanın ve devam eden kariyer büyümesini teşvik etmenin, hem işgücüne hem de bir bütün olarak şirkete fayda sağlamanın anahtarıdır ”dedi.

Dahası, Al-Futtaim Group, BAE’deki Emirlikleştirme girişimlerinin belirlediği hedefleri desteklemeye olan bağlılığını yansıtarak Emirlik işgücünün gelişimini beslemeye kararlıdır.

“Örgütün her kademesinde yerel yeteneklerin geliştirilmesi açısından bölgede önemli bir işveren olarak oynayacağımız büyük bir rolün olduğunun farkındayız. Bu alanda oldukça başarılı olduğumuzu söylemekten memnuniyet duyuyorum. 2023’te yüzde 13,4’lük bir Emirlikleşme oranına ulaştık ve bu süreci daha da hızlandırmayı planlıyoruz.” dedi.

Sinyar, Emirlik platformu, yaz çalışma programları, mesleki eğitim ve diğer girişimler gibi grup tarafından uygulanan sağlam Emirlik programları ve stratejileri, Emirliklerin beceri setlerinin ve kariyer fırsatlarının geliştirilmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Henderson, ”Bu girişimler, çeşitli sektörlerdeki Emirlik kadrolarının becerilerini ve varlığını geliştirmeyi amaçlayan hükümet planlarını desteklemeye yönelik devam eden çabalarımızın altını çiziyor” dedi.

Emirlikleştirme girişimlerine olan bağlılığının yanı sıra, özel sektörün önemli bir oyuncusu olan Al-Futtaim, iş çeşitliliğine katkıda bulunmak ve yerel ekonomiyi desteklemek açısından ‘Biz BAE 2031’ vizyonuna kendini adamıştır.

Büyüme yörüngesine uygun olarak Al-Futtaim Group, yapay zekanın (AI) iş operasyonlarını yeniden şekillendirmedeki dönüştürücü potansiyelini de vurguladı.

“Al-Futtaim Group olarak, teknolojiyi operasyonlarımıza entegre etmenin önemini anlıyoruz. Moza Omar Al Futtaim’in grubun Baş Yapay Zeka Sorumlusu olarak atanması, operasyonlarımız boyunca yapay zekanın muazzam potansiyelini kullanma konusundaki ciddiyetimizin altını çiziyor… Mevcut işgücümüzü yeniden eğitim, beceri geliştirme ve organizasyonun diğer bölümlerine geçişleri kolaylaştırma yoluyla desteklemek bizim sorumluluğumuzdur “dedi.

“İnsan kaynakları Grup Direktörü sıfatımla, İK Departmanımızda bir inovasyon kültürünü ve sürekli öğrenmeyi teşvik etmeye kararlıyım. Bu, yalnızca yapay zekayı benimsemeyi değil, aynı zamanda ekibimizin yeteneklerini geliştirmek için bu tür teknolojileri kullanmada usta olmasını sağlamayı da içerir.”

Henderson’a göre, bugünün liderlerinden yalnızca kendi alanlarında uzman kalmaları beklenemez. “Etkili bir lider olmanın ne olduğunun tüm yönlerini kucaklayacak çevikliğe, genişliğe ve istekliliğe sahip liderlere ihtiyacımız var. Bu, orta yönetimden üst düzey rollere ilerledikçe, geniş bir bakış açısı ve uyarlanabilirlik talep ederek daha da önemli hale geliyor ”dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar