Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeAl Maktoum Uluslararası Havalimanı'nın Genişlemesi, Dubai'nin Güneyindeki Gayrimenkul Talebini Uzun Vadede Artırıyor

Al Maktoum Uluslararası Havalimanı’nın Genişlemesi, Dubai’nin Güneyindeki Gayrimenkul Talebini Uzun Vadede Artırıyor

Dubai’nin önde gelen emlak komisyoncusu W Capital, dünyanın en büyüğü olan Al Maktoum Uluslararası Havalimanı’nın genişlemesinin, uzun vadede Dubai Güney bölgesindeki her türlü gayrimenkule olan talebi artırarak yakın gelecekte genel olarak Dubai gayrimenkul sektörünü yönlendireceğini ve artıracağını belirtti. havaalanına yakınlığı nedeniyle artan ilgi çekecek. “Dh128 milyar dolara mal olan yeni proje, geleceğe yönelik büyük bir ekonomik sıçramadır ve emirliğin elli yıl boyunca belirlediği bilge liderliğin yaratıcı ve ileriye dönük vizyonuna uygun olarak sürdürdüğü sürdürülebilir kalkınma çabalarını yansıtmaktadır. Tüm bölgesel ve küresel gelişmelere ayak uyduracak, ”dedi W Capital CEO’su Walid Al Zarooni. Bu dev projenin uygulanması sırasında Dubai ekonomisi üzerinde olumlu bir etkisi olacağını ve Dubai gayrimenkul ve inşaat sektörlerini canlandıracağını sözlerine ekledi. Proje tamamlandığında ve hedeflenen 260 milyon yolcu kapasitesine ulaşıldığında bu etki artacaktır. Havalimanı, yerel ekonomiye güçlü bir katkıdır ve inşaat, turizm, seyahat, ulaşım, gayrimenkul, lojistik hizmetleri sektörlerini canlandırmadaki olumlu rolünün yanı sıra havalimanının hedeflerine ulaşırken bir bütün olarak ekonomik büyümeyi destekleyecektir. perakende, ihracat, ithalat ve iletişim, fırsatlar yaratmak binlerce iş fırsatına sahip ulusal şirketler için ve projeye katılmak için dyy’yi çekmek. Al Zarooni, bu bölgedeki ulaşım altyapısını geliştirdiği için gayrimenkul sektörünün havalimanı projesinin en önde gelen faydalanıcıları olacağını ve sayıları yılda çeyrek milyar yolcuyu aşacak olan gurbetçilere ve gezginlere barınma ve konaklama hizmeti verilmesini gerektireceğini vurguladı. CEO, bunun emlak şirketlerini Dubai Güney bölgesindeki yeni projeleri artırmaya iteceğini ve fırsatların gayrimenkuldeki yabancı yatırımlar için cazip olacağını söyledi. “”Dubai South, konut birimleri, villalar, şehir evleri veya ticari mağazalar gibi çeşitli kategorilerdeki gayrimenkul satışlarının teşvik edilmesine katkıda bulunduğundan, özellikle plan dışı satışların şu anda daha düşük fiyatlardan yararlanabilmesi için cazip fiyatlarla cazip gayrimenkul fırsatları sunuyor, çünkü tamamlanmasıyla toparlanması bekleniyor bölgeye yönelik güçlü talebin yüksek beklentileri arasında projenin “dedi.

 

Walid Al Zarooni, W Capital CEO
Al Zarooni, altyapının sürekli gelişmesi, mega projelerin her alanda büyümenin temeli olması için bilge liderliğin benimsenmesi, yatırımcıların önündeki engellerin aşılması, lojistik sağlanması ile projenin Dubai’nin bölgesel ve küresel olarak yatırım için en iyi ortam olarak konumunu artırdığını belirtti. ve bu alanlarda iş başlatmak için nakliye hizmetleri ve tüm pazarlara kolay erişim. Al Zarooni, ”Bu büyüklükteki bir proje, 145 kilometrekarelik bir alana sahip gelişmekte olan bir bölge olan ve Dubai Emirliği içinde tamamlandığında bir milyon kişiyi ağırlayabilmesi beklenen bir şehri temsil eden Dubai Güney şehrine dikkat çekiyor” dedi. Dubai South, 2006 yılında, BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai Hükümdarı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum’un vizyonunun bir örneği olarak, kentsel ve topluluk unsurlarını “Dubai Planı 2021” e tam olarak uygun şekilde vurgulayarak başlatıldı. Dubai South, havacılık ve lojistik hizmetleri sektörü için entegre bir sistem sağlamaya odaklandığı için Dubai’deki en büyük kentsel gayrimenkul geliştirme projesidir. Proje, küresel bir ulaşım merkezi ve özellikle Dubai’de ve genel olarak BAE’de ekonomik büyümenin sağlanmasına önemli bir katkıda bulunacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, farklı yaşam tarzlarına uygun çeşitli ev ve konut dairelerinin bir karışımını sağladığı için iş ve yaşam için elverişli bir ortam sağlayan bir serbest bölge içerir. Al Zarooni, bu yeni havalimanı aracılığıyla Dubai’nin önümüzdeki kırk yıl boyunca uluslararası havacılık sektöründeki küresel liderliğini sürdürmeyi dört gözle beklediğini ve yeni havalimanının kapasitesinin beş katını temsil ettiği tahmin edildiğinden, kesinlikle bu büyük proje de dahil olmak üzere lider konumunu pekiştirmek için yeni stratejik projeler başlattığını açıkladı. mevcut Dubai Uluslararası Havalimanı ve Dubai Uluslararası Havalimanı’nın tüm operasyonları önümüzdeki yıllarda kendisine devredilecek. “Al Maktoum Havaalanı projesinin birçok avantajına dayanarak, yatırımcılar bu alanda bir mülk satın almak için mümkün olan en kısa sürede karar vermelidir, çünkü herhangi bir gecikme, gayrimenkul sektöründe fiyat sıçramaları açısından hala elde edilmesi gereken çok şey olan bozulmamış bir alanda kazanç kaybetmek anlamına gelir, bu yüzden bu fırsatları yakalamak önemlidir. Aracılar, insanların oradaki en iyi projeleri belirlemelerine yardımcı olmak için deneyimlerini ve hizmetlerini sunmaktan mutluluk duyacaktır ”dedi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar