Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeAmazon, Singapur'daki Bulut Altyapısını Genişletmek için Yaklaşık 9 Milyar Dolar Harcayacak

Amazon, Singapur’daki Bulut Altyapısını Genişletmek için Yaklaşık 9 Milyar Dolar Harcayacak

Amazon.com Inc. Amazon Web Services (AWS) Salı günü yaptığı açıklamada, Singapur’daki bulut bilişim altyapısını genişletmek için önümüzdeki dört yıl içinde 12 milyar S $ (8,88 milyar $) harcamayı planladığını söyledi.

AWS yaptığı açıklamada, yeni yatırımın şirketin 2023 yılına kadar Asya Pasifik Bölgesine döktüğü 11,5 milyar S $ ‘a eklenerek planlanan toplam harcamasını 2028 yılına kadar 23 milyar S $’ın üzerine çıkardığını söyledi.

AWS ayrıca Singapur’da yapay zeka (AI) ve üretken yapay zekanın benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olmak için Singapur Hükümeti, kamu sektörü kuruluşları ve işletmelerle işbirliği yaptığını duyurdu.

AWS Ülke Müdürü Priscilla Chong, “AWS, müşteri talebini desteklemek ve Singapur’un cazip bir bölgesel inovasyon fırlatma rampası statüsünü güçlendirmeye yardımcı olmak için 2024’ten 2028’e Singapur’daki bulut altyapısı yatırımlarını ikiye katlıyor” dedi.

Singapur’daki AWS ASEAN Zirvesi’nde yapılan duyuru, şirketin Güneydoğu Asya’da AWS altyapı bölgeleri oluşturma planındaki son hamlesine işaret ediyor. Şirket daha önce Tayland’a 5 milyar dolarlık bir yatırım ve Malezya’ya 6 milyar dolarlık bir harcama yaptığını açıklamıştı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar