Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceAnna George, Mena Bölgesinde Kadınların Güçlendirilmesi Üzerine

Anna George, Mena Bölgesinde Kadınların Güçlendirilmesi Üzerine

Anna George’un her zaman sese kulağı ve başarılı ortaklıklara gözü olmuştur. Müzik endüstrisinde yolunu bulmasına yardımcı olan ritim işine olan bu tutkuydu.

MENA müzik ve eğlence endüstrisinde 15 yıldan fazla bir süredir müzik ve marka ortaklıkları uzmanı olarak görev yaptı.

İşte o zaman endüstrinin erkek yıldızlarla ve onların kadın meslektaşlarıyla başa çıkma biçiminde bir uçurum belirledi. “Müzik endüstrisindeki deneyimlerim, cinsiyet farkının ve kadın müzisyenleri desteklemenin öneminin farkında olmamı sağladı. Bu, endüstri içinde küresel bir meydan okumadır; Tek bir dönüm noktası olmasa da, yolculuğum boyunca, festivallerdeki tüm erkek kadrolara, büyük müzik ödüllerinde kadınların tarihi yetersiz temsiline yönelmek gibi pek çok an, dünyayı birbirine bağlamamda rol oynama arzumun altını çizdi. gap, “diyor George, City Times’a verdiği röportajda.

Uzun bir süre geliyor

Ve böylece bu yıl ortaya çıkan FTA veya Kadın Yetenek Ajansı fikri doğdu. Şirket, bölgedeki müzik ve marka ortaklıkları konusunda uzmanlaşmış, kadın liderliğindeki bir kreatif ajanstır.

“Kendi şirketimi yönetmek ömür boyu süren bir hayaldi. Her zaman doğru anın geleceğine güvendim ve işte buradayız! Yılların tecrübesi ve beni buraya getiren yolculuk için derin bir şükran duygusuyla, sıçramanın zamanının geldiğini biliyordum. Kariyer yolum beni çok net bir şekilde bu ana getirdi. 2023’ün ortalarında, STA lansmanının zamanı geldiğine karar verdim, ancak ilk olarak ortasında olduğum projeleri tamamlamak istedim, bu yüzden Aralık ayı sonunda şirket dünyasından çıktım ve STA lansmanını erken yapmak için hayatımın en yoğun Ocak ayına girdim Şubat,” diye açıklıyor FTA’NIN kurucusu.

Biçimlendirici yıllarını BAE, Suudi Arabistan, Katar ve Bahreyn’de geçiren girişimci, Sony Music Entertainment Middle East, TikTok ve Dubai Uluslararası Film Festivali gibi firmalarda görev yapan yüksek profilli bir kariyere sahip. Ve gelecek olan şey için yeteneklerini geliştirdi.

Tabii ki, kurumsal bir kurulumdan girişimci bir kuruluma geçmenin kendi zorluk payıyla geldiğini itiraf ediyor. “Büyük bir engel, geniş kaynaklara sahip yapılandırılmış bir ortamdan işimin her yönünü kendi başıma ele almaya uyum sağlamaktı. Başlangıçta sağlıksız çalışma saatleri ile çok farklı yönlere çekildiğimi hissettim.”

Benzer düşünen insanlarla tanışmak

“Diğer girişimciler ve işletme sahipleriyle tanışmanın önemli olduğuna karar verdim. LinkedIn / ağ gruplarıma, bulunduğum aşamada olan kişileri bulmak için bir mesaj gönderdim. Kendimi benzer bir yoldaki insanlarla çevrelemek benim yeni güvenlik ağım oldu – rehberlik, güvence getirdi, zorlukları birlikte çözdük ve bu yeni temaslardan birkaçı olası işbirliklerine bile yol açtı.”

Bugün şirketi, kredileri Heetan El Beit gibi şarkıları içeren Lübnanlı şarkıcı / söz yazarı Nurzy gibi yıldızlar da dahil olmak üzere Fas’tan Suudi Arabistan’a sanatçıları temsil ediyor; Arap pop yıldızı Reina Khoury ve Suudi Arabistanlı yıldız TamTam.

Dünya çapında kayıt endüstrisini temsil eden IFPI, 2022’de BAE’de yaşayan insanların haftada ortalama 22,5 saat müzik dinlediğini, bu da küresel ortalamanın yüzde 22’sinin üzerinde olduğunu gösteren bir araştırma yaptı.

Bu kadar yaygın bir ortamla, kadınların varlığının duvar halısına dokunması daha da önemli hale geliyor.

George, ”[FTA gibi] kadın odaklı bir yetenek ajansı, yalnızca cinsiyet eşitliğini teşvik etmek için değil, aynı zamanda çeşitliliği kutlamak, kadın sanatçıları güçlendirmek ve müzik endüstrisinde yeniliği teşvik etmek için de önemlidir” diye açıklıyor.

“FTA şu anda 20 kadın sanatçıyı temsil ediyor ve bu sayı ekip büyüdükçe hızla büyümek istiyor” diye ekliyor.

Kayıtta değişiklik

Müzik ortamı değişiyor, her zamankinden daha akıcı, daha dinamik ve daha erişilebilir hale geliyor. “Bu evrimi yönlendiren ana katalizörlerden biri, müziğin dağıtımını ve tüketimini demokratikleştiren dijital akış platformlarının ve sosyal medya ağlarının hızla büyümesi oldu.

George, ”Markalar, mesajlarını yükseltmek, hayranlarıyla etkileşim kurmak ve daha önce mümkün olmayan şekillerde marka sadakati oluşturmak için bu dijital platformlardan yararlanabilir” diye yazıyor George, işletme sahiplerine ve üst düzey yöneticilere yönelik dijital bir platform olan SME10X (eski adıyla KOBİ Danışmanı Orta Doğu) platformunda.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar