Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporAt YarışıAppleby, Şeyh Muhammed'in Godolphin'e Üçüncü Bir Epsom Derbi Zaferi Kazandırmak için Tarihe...

Appleby, Şeyh Muhammed’in Godolphin’e Üçüncü Bir Epsom Derbi Zaferi Kazandırmak için Tarihe Meydan Okumalı

İki kez ingiliz Derbisi (Grup 1) galibi olan Charlie Appleby, düz yarışların hem atlar hem de biniciler için en zorlu testlerinden biri olarak kabul edilen 2.400 metrelik yarışmayı kazanmak için ne gerektiğini bilen bir antrenör olarak kabul edilebilir.

2018’de Appleby, BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai Hükümdarı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum’un yarattığı ve sahip olduğu küresel yarış ahırı Godolphin’e, Masar’ın fethettiği takımın Kraliyet Mavisi ipeklerinde tarihi bir ilk Derbi başarısı verdi. Surrey’deki ünlü Epsom Downs Hipodromu.

Üç yıl sonra Adayar, prestijli Blue Riband’da dört buçuk yıllık zorlu bir zafer kaydederken başarıyı tekrarlayacaktı.

Cumartesi günü, Appleby, 4 Mayıs’ta Newmarket’te 2.000 Gine’yi (G1) kayda Değer bir Konuşmanın ardından 2024 İngiliz yarış sezonunun imrenilen ikinci Klasikleri umuduyla ilerici Kadim Bilgeliği (William Buick) gönderir.

Şu anda Godolphin’in İngiltere’deki Newmarket’teki Moulton Paddocks’taki genel merkezinde baş antrenör olarak 11. yılında olan Appleby’nin hala antrenör olarak olgunlaştığı belirtilmelidir. Son yıllarda hisselerinin yükselmesine neden olan rolüne çok daha fazla güven getiriyor gibi görünüyor ve bu da İngiliz düzlüğü sırasında sırt üstü Antrenörün Şampiyonluğunu kazanmasına yol açıyor.

Bu güven, Native Wisdom’un Godolphin’e önemli bir pay kazandırmak için tarihe meydan okuması gereken Cumartesi günkü 215. Epsom Derbisini kazanma şansını değerlendirmesinde belirgindi.500.000 sterlin kazananın cüzdanı.

Yarışın yapıldığı iki yüzyılı aşkın bir süredir, genellikle cehennemin kapıları olarak adlandırılan 2,11 ve 18 olmak üzere maksimum 20 tezgahtan üçünden hiçbir at kazanamadı.

Kadim Bilgelik, ironik bir şekilde 10 kazanan üreten şanslı 10 numaralı gönderinin dışında olan 11. gönderiden kopacaktır.

Meydan okumayı ele alan yükseliş eğilimi gösteren bir Appleby, Godolphin web sitesine şunları söyledi: “11. duraktan bir Derbi galibi olmadı, ancak her iki taraftan da birkaçı oldu, bu yüzden doğru bölgede olduğumuzu düşünüyorum. O gün rekabetçi olmak için doğru ata sahip olduğumuzu hissediyorum.”

Süperstar aygır Dubawi’nin oğlu olan Ancient Wisdom, Epsom Klasiğinin en ateşli denemelerinden biri olan Al Basti Equiworld Dante Stakes’i (G2) kaybeden sadece ikinci Derbi galibi olmayı teklif ediyor.

Bu vesileyle, York davasında Ekonomiye altı kat düştü.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar