Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaArap Birliği, Güvenlik Konseyi'ne İsrail'in Filistinlilere Yönelik Saldırganlığını Durdurmak için Hızlı Adımlar...

Arap Birliği, Güvenlik Konseyi’ne İsrail’in Filistinlilere Yönelik Saldırganlığını Durdurmak için Hızlı Adımlar Atması Çağrısında Bulundu

Suudi Basın Ajansı’nın (SPA) haberine göre, Arap Birliği Çarşamba günü Güvenlik Konseyi’ni İsrail’in Filistin halkına karşı saldırganlığını, yıkımını ve savaşını durdurmak için hızlı önlemler almaya çağırdı.

Arap Birliği Genel Sekreterliği, Nakba’nın 76. yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, Güvenlik Konseyi’nin uluslararası barış ve güvenliği sağlama ve uluslararası kararları uygulama konusundaki uluslararası, yasal ve ahlaki sorumluluğunu vurguladı.

Ayrıca, İsrail işgal güçlerini savaşlarını ve saldırganlıklarını durdurmaya zorlamak ve barışı sağlamak için uluslararası toplumun iradesine boyun eğmek ve Filistin halkının anavatanlarına dönme hakkını geri kazanmak için derhal harekete geçmeye çağırdı. başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız devletlerini kurun.

Arap Birliği, İsrail’in Gazze Şeridi ve Batı Şeria’daki Filistin halkına yönelik saldırganlık savaşını kınadığını yineleyerek uluslararası toplumu derhal müdahale etmeye ve kararlarını uygulamaya çağırdı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar