Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEAsus, Devrim Niteliğindeki Aı Ailesi Portföy Lansmanında En Yeni Amd Strix Point...

Asus, Devrim Niteliğindeki Aı Ailesi Portföy Lansmanında En Yeni Amd Strix Point Dizüstü Bilgisayarları ve Özel Copilot + Pc’yi Tanıttı

Etkinliğin merkezinde, ASUS’un yapay zeka destekli en yeni dizüstü bilgisayar serisi yer alıyor ve şirketin yapay zeka devriminde sorumluluğu üstlenmeye yönelik stratejik çabalarını vurguluyordu.

Etkinlikte, ASUS’un eş CEO’su Samson Hu, şirketin yapay zeka devrimini yönlendirmede lider olma niyetinin altını çizdi: “Başarımızı sağlamak için Her Yerde Bulunan kapsamlı yapay zekamızı yarattık. İnanılmaz Olasılıklar. Yapay Zekayı işimizin her alanına dahil etmek ve aynı zamanda sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızı sürdürmek için tasarlanmış yapay zeka Stratejisi.”ASUS, yapay zekayı herkes için her yerde erişilebilir kılmaya ve herkesin yapay zekanın garanti ettiği olanaklardan yararlanabilmesini sağlamaya yardımcı oluyor.”

ASUS’un Kapsamlı Yapay Zeka Stratejisi

Computex 2024’te ASUS, Her Yerde Bulunan Yapay zekasını tanıttı. İnanılmaz Olasılıklar. şirketin yapay zekayı tüm operasyonlara sorunsuz bir şekilde entegre etme taahhüdünü gösteren strateji. Bu ileri görüşlü yaklaşım, bulut ve süper hesaplama hizmetlerini, uç cihazları, llm’leri ve akıllı uygulamaları kapsayan dünya çapında yapay zeka erişilebilirliğini demokratikleştirmeyi amaçlamaktadır. ASUS, AMD, NVIDIA, Microsoft, Intel ve Qualcomm gibi sektör devleriyle işbirliği yaparak yapay zeka alanında lider olmaya hazırlanıyor.

Yapay Zeka Destekli Yeni Dizüstü Bilgisayar Serisi

Etkinlikte ASUS’un Snapdragon® X Elite tarafından desteklenen Vivobook S 15 (S5507) dahil olmak üzere yenilikçi yapay zeka destekli dizüstü bilgisayarları sergilendi. Bu cihaz, kullanıcının çalışma ve oyun deneyimini geliştirmek için Windows AI özelliklerine sahip özel Copilot + PC’dir.

Bir diğer öne çıkan özellik ise, doğadan ilham alan çeşitli renklerde yüksek teknolojili bir seramik hibrit malzeme olan özel Ceraluminum’a sahip birinci sınıf şasiye sahip süper ince ve ultra hafif OLED dizüstü bilgisayar olan ZenBook S 16 idi. Ultra ince tasarımına rağmen, en yeni AMD Ryzen AI 9 HX 370 işlemciye sahip performansta da büyük bir sıçrama sağlıyor. proart P16 kapaklı dizüstü bilgisayar ve proart PX13 dönüştürülebilir, en fazla AMD Ryzen AI 9 HX 370 işlemci ve en fazla NVIDIA GeForce RTX 4070 grafiklerle birlikte gelir. Verimli NPU, 50 adede kadar ÜST işlem gerçekleştirebilirken, güçlü RTX GPU, daha zorlu içerik oluşturucu AI görevleri için 321 adede kadar üst işlem gerçekleştirebilir. ProArt PZ13, en yeni AI özellikli Snapdragon X işlemci tarafından desteklenen ve yaratıcılığı her yerde erişilebilir kılan IP52 dereceli, askeri düzeyde test edilmiş çıkarılabilir bir dizüstü bilgisayardır.

İlk Copilot+ PC’nizi arıyorsanız ASUS, BAE ve GCC bölgesinde bulunan Vivobook S 15 (S5507)‘a sahiptir. Şu anda 1 Haziran’dan 19 Haziran’a kadar büyük perakendecilerde Dh5499 fiyatındaki erken alıcılar için ön siparişe açık. 20 Haziran’dan itibaren Vivobook S 15 mağazalarda satışa sunulacak, bu yüzden kaçırmamaya dikkat edin.

Yapay Zeka Bilgisayarlarla Kişisel Hesaplamada Devrim Yaratmak

ASUS’un Copilot + bilgisayarları, donanım ve yazılıma entegre yapay zeka teknolojisiyle kişisel hesaplamada devrim yaratan yeni bir bilgi işlem çağını temsil ediyor. Bu cihazlar, gizlilik, verimlilik ve performansa öncelik vererek cihazdaki verileri yerel olarak işler. Copilot + PC’ler verimlilik, yaratıcılık ve iletişim için heyecan verici yeni deneyimler sunarak gelişmiş yapay zeka yetenekleriyle kullanıcı etkileşimleri için yeni bir ölçüt oluşturuyor.

Bir diğer dikkat çekici özellik ise, kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını nasıl düzenlediklerini ve bunlara nasıl eriştiklerini dönüştürmeye hazır, tek duraklı bir AI multimedya kütüphanesi olan Story Cube’dur. Story Cube ile yapay zeka algoritmaları varlıkları akıllıca kategorize edip yönetirken dijital kütüphanede gezinmek zahmetsiz hale gelir ve bu da erişimi kolay bir esinti haline getirir. İkinci uygulama olan MuseTree, daha önce hiç olmadığı gibi yaratıcılığı açığa çıkarmak için ayarlanmış nihai Üretken AI aracıdır. MuseTree ile büyüleyici görüntüler oluşturmak, yapay zekanın gücü kullanıcının bireysel tercihlerine göre uyarlanmış çarpıcı görseller oluşturduğundan sorunsuz bir süreç haline gelir.

Elbette bu yeni edge cihazlarla güvenlik garanti altına alınacak. ASUS AI PC’ler, Uyarlanabilir Kilit ve diğer AI destekli gizlilik özelliklerine sahip gelişmiş akıllı gizlilik ayarlarına sahip olacak. Adaptive Lock, bir ASUS AiSense IR kamera aracılığıyla kullanıcı varlığını izler ve kullanıcı uzaklaştığında bilgisayarı kilitler ve geri döndüklerinde kilidini açar. Ayrıca, dizüstü bilgisayarlarda, kullanıcı PC’den uzaklaştığında ekranı otomatik olarak karartan ve enerji verimliliğini optimize ederken gizliliği koruyan Uyarlanabilir Karartma olacaktır. Bu gizlilik odaklı özelliklerle ASUS AI PC’ler, verilerini korumaktan endişe duyan kullanıcılar için daha güvenli ve güvenilir bir bilgi işlem deneyimi sunar.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar