Perşembe, Haziran 27, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporFutbolBAE, 2026 Fıfa Dünya Kupası Elemelerinin Üçüncü Aşamasında İran ve Katar ile...

BAE, 2026 Fıfa Dünya Kupası Elemelerinin Üçüncü Aşamasında İran ve Katar ile Karşılaşacak

BAE, Asya’nın 2026 Dünya Kupası elemelerinin üçüncü turunda A Grubu’nda İran, Katar, Özbekistan, Kırgızistan ve Kuzey Kore’yi ele geçirecek.

Dünya Kupası elemelerinin üçüncü turu 5 Eylül’de başlayacak ve 10 Haziran’a kadar sürecek.

On sekiz Asya takımı sekizli Dünya Kupası noktaları için yarışacak. Takımlar, her biri altı kişilik üç gruba ayrıldı.

Her gruptaki kazananlar ve ikinciler, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki finallere otomatik olarak katılmaya hak kazanır.

Her gruptaki üçüncü ve dördüncü sırayı bitirenler, kalan iki otomatik yuva için altı takımın yarışacağı dördüncü tura yükselecekler.

1990 Dünya Kupası’ndaki ilk maçlarından bu yana ilk kez Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanmayı ümit eden BAE, altı maçtan 16 puanla H Grubu’nu zirveye taşırken, elemelerin ikinci turunda mükemmel bir formdaydı.

Paulo Bento’nun takımı, 10 Eylül’deki elemelerin üçüncü aşamasındaki ilk maçında İran’la karşılaşacak.

Bu arada İran, 2014, 2018 ve 2022’de göründükten sonra üst üste dördüncü ve toplamda yedinci Dünya Kupası’na geçmeyi ve turnuvaya ilk kez katılmaya çalışan bir Katar tarafını ele geçirmeyi hedefleyecek.

Şubat ayında üst üste ikinci bir Asya Kupası şampiyonluğu kazanan Katarlar, 2022 baskısında ev sahibi olarak oynadılar, ancak ön elemelerde hiçbir zaman finale çıkmadılar.

Dört kez Asya şampiyonu Japonya, Hajime Moriyasu’nun tarafının Perşembe günü Kuala Lumpur’da Avustralya, Suudi Arabistan, Bahreyn, Çin ve Endonezya’yı ele geçirmesinin ardından Asya’nın 2026 Dünya Kupası elemelerinin üçüncü turunda tanıdık düşmanlarla karşılaşacak.

Güney Kore, B Grubunda Irak, Ürdün, Umman, Filistin ve Kuveyt ile görüşecek.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar