Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeBAE: Abu Dabi'nin Multiply Group, Dh393M Q1 Net Karını Yayınladı, Medya Biriminin...

BAE: Abu Dabi’nin Multiply Group, Dh393M Q1 Net Karını Yayınladı, Medya Biriminin Halka Arzına Hazırlanıyor

Abu Dabi merkezli bir yatırım holding şirketi olan Multiply Group, 2023’ün aynı dönemine göre yüzde 48 artışla 393 milyon Dhl’lik gerçeğe uygun değer değişiklikleri hariç net karla 266 milyon Dhl’lik güçlü ilk üç aylık sonuçlar bildirdi.

Grup geliri, tüm dikeylerdeki büyümenin ve Medya 247 ve Arkadan Aydınlatmalı Medyanın medya dikeyinde konsolidasyonunun etkisiyle yıllık bazda yüzde 45 artarak 391 milyon Dh’ye yükseldi.

Grup CEO’su ve genel müdürü Samia Bouazza bir medya brifingi sırasında yaptığı açıklamada, grubun medya birimi için “umarım önümüzdeki 12 ay içinde” halka arz (halka arz) için hazırlandığını söyledi.

“Medyayı halka arz için dikey olarak hazırlıyoruz” dedi. Bouazza, ”Sadece her şirket dijital dönüşüm ve dikey alanda yarattığımız sinerjiler yoluyla performansını optimize ettiğinde [listelemeye] gideceğiz” dedi.

‘Yatırım yapmaya devam et’

Aralık 2021’de Abu Dabi borsası’nda listelenen Multiply Group, beş ülkede büyüyen sekiz yan kuruluş portföyüne sahiptir. Temel varlıkları dört yüksek potansiyele yayılmıştır. dikey hareketlilik, enerji ve kamu hizmetleri, medya ve iletişim ve güzellik ve zindelik. 31 Mart itibariyle toplam aktifleri 39 milyar Dh’dir.

Bouazza, 2024’ün ilk çeyreğindeki odağın mevcut iştirakler arasında güçlü bir büyüme sağlamak ve portföyüne yeni yüksek değerli satın almalar eklemek olduğunu söyledi.

“Sonuç olarak, faaliyet portföyümüzün net karı ve geliri sırasıyla yüzde 39 ve yüzde 45 artarken, 1. Çeyrek net karı gerçeğe uygun değer değişiklikleri hariç 393 milyon Dh’dir.”

Grubun yatırımları arasında Emirates Driving Company, Taqa, Viola Communications, Media 247, Backlite, Getty Images ve Breakwater Energy’deki hisseler yer alıyor. Yatırım ve diğer gelirler 361 milyon Dh’dir.

“Çeyrek boyunca, yeni hizmetler ekleyerek, verimlilik getirerek ve işletme maliyetlerini düşürerek, marjları ve hissedar getirilerini artırırken bizi daha yalın hale getirerek işletmelerimizde değerin kilidini açtık. 2024’teki ilk satın alımımız Backlite Media oldu ve hem mevcut hem de yeni sektörlerde değer kazandıran hedeflere yatırım yapmaya ve gelişmekte olan pazarlarda ve dünya genelinde karlı şirketler edinmeye devam edeceğiz.”

Hindistan pazarına göz atın

Grubun beş ülkede varlığı var ve özellikle Hindistan’da daha fazla coğrafi genişleme görüyor.

“Hindistan’da baktığımız anlaşmalar var. Endonezya’ya bir gezi planlıyoruz ve dört sektöre daha fazla şirket eklemek için sektörlere bakmaya çalışıyoruz, faaliyet gösteriyoruz ya da çift haneli büyüme vaat eden yeni sektörlere giriyoruz ” dedi ve ekledi: “2024, Multiply Group’ta Verimlilik Yılı işletmelerimizde gelir sinerjileri, maliyet optimizasyonu ve dijital dönüşüm ile müşteri kazanımlarını artıran ve süreçleri otomatikleştiren yapay zeka girişimlerinden gelecek FAVÖK artış alanlarını belirledik. Bu nedenle, 2024’e bakış açımız konusunda olumluyuz, ancak daha da önemlisi Multiply Group’un uzun vadeli sürdürülebilir büyümesi konusunda olumluyuz.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar