Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Adnoc, Mozambik'teki Büyük Lng Gelişiminde %10 Hisse Satın Aldı

BAE: Adnoc, Mozambik’teki Büyük Lng Gelişiminde %10 Hisse Satın Aldı

Bae’den Adnoc Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Galp’nin Mozambik’teki Rovuma havzası’nın Alan 4 imtiyazına olan% 10’luk hissesini satın aldığını ve şirketin uluslararası büyüme stratejisinde önemli bir kilometre taşı olduğunu duyurdu.

Satın alma, Adnoc’a yılda 25 milyon tonu (mtpa) aşan birleşik üretim kapasitesine sahip olan imtiyazdan sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) üretiminden pay alma hakkı verecek.

Alan 4 imtiyazı, operasyonel Mercan Güney Yüzer LNG (FLNG) tesisini, planlanan Mercan Kuzey FLNG gelişimini ve planlanan Rovuma LNG kara tesislerini içerir.

Bu stratejik yatırım, Adnoc’un Mozambik’teki ilk yatırımıdır ve Adnoc’un artan gaz talebini karşılamak ve adil, düzenli ve adil bir enerji geçişini desteklemek için düşük karbonlu LNG portföyünü genişletme çabalarını tamamlar.

Şu anda faaliyette olan Coral South gelişimi, 3,5 mtpa’ya kadar LNG üretme kapasitesine sahiptir ve Afrika’daki türünün ilk tesisini temsil etmektedir. Önerilen Coral North gelişiminin, ihracat için doğal gazı işlemek ve sıvılaştırmak için bir FLNG tesisi aracılığıyla 3,5 mtpa daha LNG üretmesi bekleniyor.

18 mtpa’lık Rovuma Kara LNG geliştirme, ürettiği lng’nin karbon yoğunluğunu endüstri ölçütlerine kıyasla önemli ölçüde azaltacak modüler, elektrikli tahrikli bir tasarımdır.

Mozambik’in Rovuma süper dev gaz havzası, son 15 yılda dünyanın en büyük gaz keşiflerinden birini temsil ediyor.

AYRICA şunu OKUYUN:

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar