Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Altın Vize Sahipleri: Uzun Süreli İkamet Edenlere Verilen 7 Özel Avantaj

BAE Altın Vize Sahipleri: Uzun Süreli İkamet Edenlere Verilen 7 Özel Avantaj

BAE’nin Altın Vize programı, belirli kategorilerdeki gurbetçilere sponsora ihtiyaç duymadan uzun süreli ikamet imkanı sunuyor. Bu program, Emirates’teki yetenekli bireyleri, yatırımcıları ve diğer önemli katılımcıları çekmek ve elde tutmak için tasarlanmıştır.

Golden Visa özel avantajlar sağlar ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli gruplar için geçerlidir:

Yatırımcılar, Girişimciler, Bilim adamları, Yetenekler, akademisyenler ve uzmanlar, En iyi öğrenciler ve mezunlar, insani yardım çalışmalarının öncüleri, İlk savunma personeli

Oturma izinleri, bireyleri Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşamaya, çalışmaya, yatırım yapmaya ve çalışmaya teşvik etmek ve aşağıdakileri içeren özel avantajlardan yararlanmak amacıyla kategoriye bağlı olarak 5 veya 10 yıl boyunca geçerlidir:

1. Çok girişli vize: BAE Altın Vizesi arayan yabancılar, Emirlikler’deki prosedürleri tamamlamak için çok girişli izin alabilirler.

2. Yenilenebilir ikamet vizesi: Golden residency, kategoriye bağlı olarak yenilenebilir 5 veya 10 yıllık ikamet vizesini içerir.

3. BAE dışında uzun süre kalmak: Daha önce, tüm BAE sakinlerinin ülkeden çıktıktan sonraki altı ay içinde ülkeye dönmeleri gerekiyordu. Bir mukim BAE dışında altı aydan uzun süre kaldıysa, ikamet vizesi geçersiz sayılabilir. Ancak Golden Visa sahipleri, bu süre içinde ülkeye tekrar girmek zorunda kalmadan 6 ayı aşan bir süre ülke dışında kalabilirler.

4. Sponsora gerek yok: Golden Visa sahipleri için ülke içinde kefil veya sponsora gerek yoktur.

5. Aile oturma izinleri: 10 yıllık vize, eş ve çocuklar da dahil olmak üzere aile üyelerine oturma izni verilmesine izin verir. Sponsorlu çocuklar için yaş sınırı 18 yaşından 25 yaşına çıkarılmıştır ve evlenmemiş kızlar için yaş sınırlaması yoktur. Oturma izni, yaşı ne olursa olsun, azimli çocuklara verilir.

6. Sınırsız destek hizmeti çalışanları: Bir Golden Visa sahibinin işe alabileceği destek hizmeti çalışanlarının veya temsilciler Meclisi’nin sayısında maksimum sınır yoktur.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar