Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Altın Vizesi: 10 Yıllık İzne Sahip Daha Fazla Bölge Sakini Neden...

BAE Altın Vizesi: 10 Yıllık İzne Sahip Daha Fazla Bölge Sakini Neden Topluluklarda Yaşamak İstiyor

Konut sakinlerinin Birleşik Arap Emirlikleri’nde 10 yıllık Altın Vize almasına yardımcı olan emlak yatırımlarıyla, giderek daha fazla evlerini ve yaşamlarını topluluklar halinde inşa etmeye çalışıyorlar. Emlak piyasası Emlak Bulucu tarafından yayınlanan bir teknik incelemeye göre, emlak peyzajında giderek toplum odaklı hale gelen belirgin bir değişim oldu. BAE, son yıllarda ikamet yasalarında birkaç değişiklik yaptı. Bunlar arasında yatırımcılar, girişimciler ve olağanüstü yetenekler için uzun vadeli ikamet vizeleri; ve çoklu giriş ziyaret vizeleri. Uzmanlara göre, insanlar ya ülkeye temelli yerleşiyor ya da yılda birkaç kez geri dönüyorlarsa, burada bir aidiyet duygusu arıyorlar. Property Finder’ın kurucusu ve CEO’su Michael Lahyani, ”İnsanların bir toplulukla derin bir sosyal bağlantısı var” dedi. “Özellikle BAE’de daha uzun süre kalmaya hazırlanıyorlar. Artık (iki veya üç yıllık) vizemiz yok. Şimdi, 10 yıllık (Altın) Vizeler. İnsanlar on yıl, muhtemelen iki ve belki de sonsuza kadar burada olacaklarını biliyorlar. Bu nedenle, burada kendi topluluklarını inşa etmek önemlidir.”

 

Lahyani, teknik incelemenin önsözünde, yanıt verenlerin çoğunluğunun şirketin yaptığı bir ankete en çok sorduğu soru olarak “kültürel olarak bütünleşmiş topluluk yaşamını” listeliyor. “Yeni topluluklar geliştikçe, görünüşte gelişmemiş çöl alanlarının ortasında olsalar bile, altyapı ayak uydurdukça kısa sürede şehre entegre olduklarını görüyoruz. Giderek artan bir şekilde, bir tüketici için başlangıç noktasının bağımsız bir bina değil, başlangıçtan itibaren bir ev hissi yaratan çok yönlü bir mahalle olduğunu fark ediyoruz. Geniş yaşam alanları, su manzarası, yeşillik, sürdürülebilirlik ve kolaylıklar bugün dilek listesinin bir parçası.”

Şehirden uzakta ev

 

Cherif Sleiman, Property Finder’da gelir müdürü
Dubai’de ikamet eden Sadika Alam için 17 yıl sonra Deira’nın kalbindeki evlerinden Meydan’daki kapalı bir topluluğa taşınmak zor bir karardı. Ancak, başardığı için mutlu. “Çocuklarım 9 ve 11 yaşlarında ve bu hareket onlar için büyük bir fark yarattı” dedi. “Her öğleden sonra topluluk içinde bisiklete biniyorlar ya da oynamak için basketbol sahasına gidiyorlar. Biz Deira’da yaşarken, onların böyle bir seçeneği yoktu.” Sadıka’ya göre bu hareket onlar için de çok faydalı oldu. “Çok az trafik var ve topluluk çok huzurlu ve sessiz” dedi. “Oldukça yeni bir topluluk, bu yüzden olanaklar yeni ortaya çıkıyor. Deira’nın rahatlığını özlüyorum ama burada gerçekten hayatımızın tadını çıkarıyoruz, özellikle de çocuklarım.” Emlakçı Shabna Ibrahim, Dubai’deki en çok işlem gören bölgelerden birinin şehir merkezinden uzak, kapalı bir topluluk olduğunu söyledi. “Bunun basit bir nedeni var. Binanız veya villanız hangi olanaklara sahip olursa olsun, bir topluluk yaşamıyla karşılaştırılamaz. Park, yürüyüş yolu veya ortak oyun alanı yoktur. Topluluk havası orada değil.”

Karma kullanımlı topluluklar

Mülk Bulucu araştırması, metro bağlantısı etrafında planlanan tesislere sahip karma kullanımlı toplulukların son kullanıcılar tarafından tercih edildiğini gösterdi. Şirket, ”Bu yürünebilir ve döngü dostu mahalleler, Dubai’deki daha geniş pazardan daha iyi performans göstererek, 2010’un 1. Çeyreği ile 20224’ün 4. çeyreği arasındaki tüm mülklerdeki ortalama yüzde 24,1’lik genel artışa kıyasla ortalama yüzde 26,7’lik fiyat artışları gösteriyor” dedi. teknik incelemesinde. “Bu gelişmelerdeki gayrimenkuller, tüm gayrimenkullerin ortalama kira oranları düşmüş olsa bile, yüzde 11’e kadar daha yüksek kira artışına komuta ediyor.” Dubai’deki önemli karma kullanımlı mahalleler arasında Palm Jumeirah, Emirates Tepeleri, Al Barari, Jumeirah Golf Siteleri, Jumeirah Körfezi Adası, Emaar Sahili, Şehir Merkezi, Business Bay, Birinci Bölge ve Dubai Hills Bölgesi bulunmaktadır. Property Finder’ın gelir müdürü Cherif Sleiman, ”Farklı fiyat noktalarına ihtiyaç var” dedi. “İnsanlar, toplum yaşamının olanaklarından yararlanmak için belirli bir ekonomik düzeyde olmamalıdır. Bu, gelecekteki toplulukların planlamasına girer. Aynı zamanda farklı büyüklükteki ve farklı milletlerden ailelerin ihtiyaçlarını karşılaması gerekir. Bu nedenle, geleceği planlarken, stüdyolardan büyük konaklara kadar her şeyin, her şeyin sakinlerinin kolayca erişebileceği karma kullanımlı bir toplulukta olması gerekir.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar