Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeBAE Anketi, Tüketicilerin Finansal Okuryazarlığa Olan Bağlılığını Ortaya Koyuyor

BAE Anketi, Tüketicilerin Finansal Okuryazarlığa Olan Bağlılığını Ortaya Koyuyor

Yakın tarihli bir ankete göre, BAE sakinlerinin üçte ikisinden fazlasının harcamalarının mali açıdan bilinçli olduğu, mali durumlarını yakından takip ettiği ve uzun vadeli finansal hedefler belirlediği ve bunlara ulaşmak için çaba gösterdiği gözlemlendi.

Visa’nın 2024 Finansal Okuryazarlık Anketi, BAE’deki tüketicilerin kredi, tasarruf ve harcamaları yönetme konusundaki finansal bilgilerini ve seçimlerini değerlendirdi. Vize anketi, Dubai, Abu Dabi ve Sharjah Emirlikleri’nde 18-55 yaşları arasındaki kadın ve erkeklerden içgörüler topluyor.

Ankete göre, tüm yaş gruplarından katılımcıların yarısından fazlası mali durumlarından emin. Ankete katılanların karşılaştırılabilir bir kısmının harcamalarının mali açıdan bilinçli olduğu, mali durumlarını yakından takip ettiği (yüzde 68) ve uzun vadeli finansal hedefler belirlediği ve bunlara ulaşmak için çaba gösterdiği (yüzde 67) görülmektedir.

Visa’nın svp’si ve KİK Grup Ülke Müdürü Dr. Saeeda Jaffar şunları söyledi: “BAE, dijital ekonominin GSYİH’ya katkısını ikiye katlamaya odaklanırken, Visa’da sorumlu para kullanımının sürdürülebilir bir ekonominin temeli olduğuna inanıyoruz. 2024 Finansal Okuryazarlık Anketimiz, bae’ye katılanların yüzde 64’ünün finansal durumlarının önemli hedeflere ulaşma yeteneklerini engellediğini düşündüğünü gösteriyor. Bu nedenle, bae’ye Taksit gibi çözümler getirirken, araştırmamızı finansal okuryazarlık konusundaki sohbete getirmekten mutluluk duyuyoruz ve BAE hükümetinin finansal eğitim çabalarını desteklemeye kararlıyız.”

Ankete katılanların yaklaşık yüzde 75’i kredi puanlarının ve bunun finansal durumları için ne anlama geldiğinin farkında. Ancak, sadece yüzde 33’ü faiz oranlarını tam olarak anladı. Ankete katılanların en az yüzde 50’si finansal konularda bilgili olduğunu iddia ediyor. Katılımcıların yarısından fazlası (tüm yaş grupları) gelecekteki mali durumlarından emindir.

Yüzde otuz üçü yakın gelecekte kredi almak istemiyor ve finansal harcamalar ve tasarruflar üzerinde bir miktar kontrol sahibi olduğunu iddia ediyor. Ankete katılanların yüzde altmış beşi tasarruf ve yatırım bilgilerini geliştirmek istediklerini, bunu Bütçeleme ve Finansal planlama hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlerin yüzde 44’ünün ve Kredi ve Borç Yönetimi konusunda eğitim almak isteyenlerin yüzde 38’inin izlediğini belirtiyor.

Anket ayrıca BAE tüketicilerinin harcama, tasarruf ve yatırım alışkanlıklarını da ölçtü. Yaklaşık yarısı (yüzde 48) son 12 ay içinde banka hesap bakiyelerini oluşturduklarını belirtti. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 20’si emeklilik fonları dışındaki finansal yatırım ürünlerini satın aldı. Ankete katılanların yüzde kırkı son 12 aydaki gelirlerinden çok az veya çok daha azını harcarken, ankete katılanların yüzde 37’si gelirleri kadar harcadı.

Visa’nın araştırması, ödemelerde sorumlu taksitlerin kullanımına ilişkin düşünceleri araştırdı. Ankete katılanların yüzde 67’si bir şey satın almadan önce satın alınabilirliği dikkatlice değerlendiriyor. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 16’sının şu anda aktif olan bir BNPL (şimdi satın al sonra öde) planı var veya kredi kartlarındaki bir satın alma işlemini taksite (yüzde altı) dönüştürdüler.

Ankete katılanların yaklaşık yüzde 64’ü mali durumlarının önemli şeyleri yapma yeteneklerini sınırladığına inanıyor ve taksitlerin sorumlu bir şekilde kullanılmasını sağlayacak esnek kredi çözümlerine ilgi duyduğunu belirtti. İlginç bir şekilde, ankete katılanların yüzde 52’si taksitlerin finansmanı daha iyi yönetmeye yardımcı olacağına inanıyor.

Ankete katılanlar öncelikle gelecekteki elektronik cihazlar için kredi kartıyla ödeme yapmayı tercih ediyor (yüzde 31), yüzde 9’u BNPL planları arıyor ve yüzde 4’ü kredi kartına taksit planlarını tercih ediyor. Tüketicilerin yüzde 43’ü elektronik veya cep telefonları da dahil olmak üzere yüksek değerli satın alımlar için satıcılardan taksit ödemeyi tercih ederken, birçoğu taksit planlarının tıbbi faturalar ve acil araba tamiri (yüzde 28), düğünler veya ev satın alma gibi yaşam olayları (yüzde 29) dahil olmak üzere acil harcamalar için faydalı olacağına inanıyor. yüzde), eğitim (yüzde 32) veya tatil planlaması (yüzde 24).

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar