Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Arabanızı mı satıyorsunuz? Dubai, Abu Dabi'de araç sahipliği nasıl devredilir?

BAE: Arabanızı mı satıyorsunuz? Dubai, Abu Dabi’de araç sahipliği nasıl devredilir?

BAE’de araba satın almak, minimum gereksinimler, hızlı kredi onayları ve esnek ödeme seçenekleriyle bir esinti. Aynı gün araba avına çıkabilir ve yepyeni bir aracı eve götürebilirsiniz. Ve arabanın gitmesine izin verme zamanı geldiğinde – büyük bir ikinci el pazarında satış yapmak da aynı derecede kolaydır.

Bir alıcı bulduğunuzda, aracınızın kaydı yeni sahibinin adı altında taşınmalıdır. Ulaştırma yetkilileri, sakinlerin belgeleri çevrimiçi olarak tamamlamalarına olanak tanıyarak bu süreci kolaylaştırdı.

Dubai’dekiler, araç sahipliğinin Yollar ve Ulaşım Otoritesi (RTA) ve dijital platformları aracılığıyla devri için başvurabilirler. Abu Dabi’dekiler bunu Tamm platformu üzerinden yapabilirler. İşte bir rehber:

Dubai

Dubai’de hizmete başvurmanın beş yolu vardır — bunların en kolayı RTA web sitesi ve akıllı uygulama aracılığıyla yapılır. Hizmete erişmek için BAE Geçiş Kartınızı kullanmanız gerekecektir.

Gereksinimler şunları içerir:

Alıcı ve satıcının orijinal Emirates kimlikleri, Araç sigortasının dijital kopyası, teknik inceleme raporunun dijital kopyası, Emirlikler ve KİK vatandaşları, aracın Körfez şartnamelerine (Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanlığı – Uygunluk Sektörü) uygun olmadığını kanıtlayan bir belge sunmak zorunda kalacaklardır. gümrük kartı.
İşte hizmetin maliyeti:

Özel veya umumi hafif araç için Dh350,3 ila 12 ton arası özel araç için Dh400,12 tonu aşan özel araç için Dh800
Diğer ücretler şunları içerir:

Plakalar için: Kısa plakalar için Dh35, Uzun plakalar için Dh50, Klasik plakalar için: Dh150 (uzun veya kısa), Dubai markalı plakalar için: Dh200, Lüks plakalar için: Dh500, Bilgi ve Yenilik ücretleri: Dh20
RTA web sitesi üzerinden süreç:

BAE Geçiş Kartınızı kullanarak giriş yapın. , Araç Ruhsatlandırma Hizmetleri altında ‘sahipliği değiştir’i seçin., Alıcı ve satıcı satış sözleşmesini imzalamalıdır. , Gerekli ücretlerin yanı sıra, herhangi bir para cezası da ödenmelidir. Satıcı daha sonra araç plakalarını ücret ödemesinden itibaren 14 gün içinde teslim etmek için Müşteri Mutluluk Merkezine veya Araç Tescil ve Muayene Merkezine gider., Alıcı daha sonra araç kaydını tamamlamak için servis merkezini ziyaret etmelidir.
İşlemi tamamlamak için satıcı ve alıcıların veya temsilcilerinin hazır bulunması gerektiğini unutmayın.

RTA, Jebel Ali Serbest Bölge işlemlerinin yalnızca Jebel Ali merkezinde işlendiğini söyledi.

Abu Dabi

Abu Dabi’dekiler için araç sahipliğinin devri Tamm platformu üzerinden yapılabilir (https://www .tamm.abudhabi).

Gereksinimler şunları içerir:

Orijinal Emirates kimliği,Alıcı adına 13 aylık bir araç sigorta poliçesi (kaydın süresi dolmuş olması durumunda) veya satıcıdan alıcıya sigorta devri (kaydın hala geçerli olması durumunda), Araç ipotekliyse, bir mektup ipotek tahliyesi veya havalesi ibraz edilmelidir
İşte hizmetin maliyeti:

Hafif bir araç için Dh350 (özel veya kamu), 3 ila 12 ton ağırlığındaki özel bir araç için Dh400,12 tondan daha ağır olan özel bir araç için Dh800
İşte süreç:

Başvuruyu ve gerekli belgeleri Tamm platformu üzerinden gönderin, ücretlerini ödeyin., Araç tescil kartını talep edin.
Dubai’de olduğu gibi, işlemi tamamlamak için alıcının ve satıcının kişisel katılımı gerekir. Para cezaları ve ihlaller de transferden önce çözülmelidir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar