Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Cbse Sınıf 10, 12 Yönetim Kurulu Sonuçları Açıklandı; Bazı Öğrenciler Oturum...

BAE: Cbse Sınıf 10, 12 Yönetim Kurulu Sonuçları Açıklandı; Bazı Öğrenciler Oturum Açma Sorununu Bildiriyor

Ortaöğretim Merkez Kurulu (CBSE) Pazartesi günü 10. ve 12. Sınıf sonuçlarını açıkladı.

Kurumlar hem Sınıf 10 hem de Sınıf 12 sonuçlarında etkileyici bir geçiş oranı kaydettiğinden, BAE’deki cbse’ye bağlı çoğu okulda öğrenciler sevinçlidir.

Sonuçların çıktığını duyduktan hemen sonra CBSE web sitesine giriş yapmaya çalışan öğrencilerle birlikte, giriş zorluklarının ilk raporları vardı.

Öğrenciler, kabul kartı numarası, doğum tarihi, sınav merkezi ve okul numarası gibi ayrıntıları sağlayarak sonuçlarına erişebilirler.

Okullar hala sonuçları tablolaştırıyor.

Kurul, öğrencilerin sonuçlarını kontrol etmeleri için üç bağlantı sağlamıştı.

Sonuçları tablolama

Sharjah Indian School Müdürü Khaleej Times Pramod Mahajan’a konuşan Sharjah Indian School, “Sonuçlarını kontrol etmek için hemen giriş yapmaya çalışan öğrenciler ilk engellerle karşılaştı. Bazıları şanslıydı ve giriş yapabildi ve sonuçlarını görebildi, ancak diğerleri web sitesinde çok fazla kişi olduğu için bunu yapamadı. Ancak bir saat içinde süreç hafifledi. Şimdi sonuçları tablolaştırıyoruz.”

Bu yıl CBSE, 15 Şubat – 2 Nisan tarihleri arasında 12. Sınıf sınavlarını gerçekleştirdi. 10. Sınıf kurul sınavları 15 Şubat – 13 Mart 2024 arasındaydı.

10. ve 12. Sınıf yönetim kurulu sınavlarını geçebilmek için öğrencilerin tüm konularda hem iç hem de dış değerlendirmelerinde en az yüzde 33 puan almaları gerekir.

Bu kriteri karşılamayan öğrenciler kompartman sınavına girmeye hak kazanamazlar.

Sharjah Büyükelçi Okulu Müdürü Arogya Reddy, “Okullar, CBSE tarafından ilgili okul müdürlerine e-postayla gönderilen kuruldan henüz tam sonuçları alamadı. Ancak bireysel olarak giriş yapmayı başaran öğrenciler sonuçlarını gördüler ve şu ana kadar bildiklerimizden memnunuz. Öğretmenlerin herhangi bir şüphesinin olduğu durumlar açıktır. Ama tam sonucu bekliyoruz.”

2024-25 arası değerlendirme modelinde değişiklikler

CBSE, 2024-25 akademik yılından itibaren 10. ve 12. sınıflar için değerlendirme ve değerlendirme modelini değiştirmiş, teori sınavında yetkinlik odaklı sorulara daha fazla ağırlık verilmiştir.

CBSE tarafından 3 Nisan tarihli genelgeye göre, teorik sınavda oluşturulan yanıt sorularının (kısa yanıtlı sorular ve uzun yanıtlı tip sorular) ağırlığı mevcut yüzde 40’tan yüzde 30’a düşürüldü.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar