Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Doktor veya Mühendis Değil, Bu Öğrenciler Oyuncu ve Golfçü Olmak İstiyor

BAE: Doktor veya Mühendis Değil, Bu Öğrenciler Oyuncu ve Golfçü Olmak İstiyor

BAE’deki bazı öğrenciler, çeşitli zorlukların eşlik etmesine rağmen hem heyecan verici hem de ödüllendirici olabileceğini söyledikleri alışılmadık kariyer yollarını araştırıyorlar. Khaleej Times bu tür birkaç öğrenciye ulaştığında, her şeye rağmen her şeyin ‘kutunun dışında’ düşünmek ve onları gerçekten ilgilendiren şeyin peşinden gitmekle ilgili olduğunu yinelediler. Alışılmadık herhangi bir kariyer yolunda başarının anahtarının tutku, azim ve risk alma isteği olduğunu söylediler. Bu yıl üniversiteye kaydolmak yerine, Gems FirstPoint School Dubai’nin 13. sınıf öğrencisi Lili Brecken, Dünya Golf Öğretmenleri Federasyonu (WGTF) sertifikasını almayı planlıyor. Khaleej Times’a tutkusu hakkında konuşan genç yetişkin, “Golf koçu ve profesyonel olmak istiyorum. Okuldan sonra üniversiteye girmeyeceğim.”

 

Lili Brecken’in
Brecken, babasının golf sopalarını İngiltere’deki hizmet odasında ilk gördüğünden beri spora tutkuyla bağlandı. “Sadece ona gittim ve bunu denemek istediğimi söyledim ve sonra Manchester’daki golf sahasına gittik. O zamandan beri spora aşık oldum. Her hafta on saat golf oynarım. Okulum beni salı, perşembe ve cuma günleri Els Golf Kulübüne götürüyor.” “Bir golf koçu olduğumda, diğer insanlara öğretebilecek ve bundan para kazanabileceğim” diye ekledi. Genç İngiliz gurbetçi, Green Jacket 2020’yi kazanmayı da içeren birkaç ödül kazandı ve Yas Linkler Kulübü Şampiyonası’nda Bayanlar İkincisi oldu. “Ama son zamanlarda o kadar fazla oynamadım çünkü sağ dizimde bir sorun olan Patellar tendinit geçirdim. Sadece önce bu konuyu ele almaya odaklandım ve sonra diğer yarışmalara ve sertifika kurslarına gideceğim “dedi. Bu arada, kısa süre önce 12. Sınıfı tamamlayan Rishit Goswami, Drama ve Film alanına dalmak için Manchester’a bir yolculuğa çıkıyor. Oyunculuğa olan tutkusu 2. Sınıf kadar erken gelişti, ancak daha sonra bu arayışında ciddi olarak görülmeye başlandı. “Bence her zaman ona doğru belirli bir çağrı vardı. İnsanlar bunun bir çocukluk hayali gibi olduğunu ve bundan başka bir şey olmadığını düşünüyorlardı. Ama bir genç olarak, okulda ve okul dışında daha da fazla çalışmaya başladığımda ve topluluk tiyatrosuyla başladığımda, sanırım herkes muhtemelen gerçekten yapmak istediğim şeyin bu olduğunu fark etmeye başladı ”dedi. Kısa süre sonra dramatikliğe karşı bir yeteneği olduğunu ve eğlendirmeyi sevdiğini fark etti.

SRK filmleri ona ilham verdi

Son sekiz yılda 20’den fazla oyunda sahne aldı, 10’dan fazla kısa film çekti, üç yıllık dans deneyimine sahip ve bir yıl boyunca şarkı söyleme eğitimi aldı. 17 yaşındaki, ”Çocukluğumdan beri her zaman doğal olduğunu düşünüyorum; Shahrukh Khan’ın ilk birkaç Bollywood filmini izlediğim andan itibaren ya da ilk kez farklı bir karakter gibi giyindiğimden ya da aile işlevlerinde dans ettiğimden beri” dedi.

 

Rishit Goswami’nin
Goswami, oyunculuğun sahnede veya kamera önünde olma sevgisinden çok daha fazlasını içerdiğini açıkladı. Genç yetişkin, LCF Du Mayo Fransız Film Festivali, Kısa ve Tatlı Dubai 2023, Sakshi Verkot Tiyatro Festivali GMA ve Kendi Okulumuz Warqa’da ‘Hafif Kamera Aksiyonu’ kategorisini kazanmak da dahil olmak üzere şimdiden çok sayıda ödül aldı. Ayrıca TEDx etkinliklerinde konuştu. “Gerçekleşme, 15-16 yaşlarındayken, bu TED konuşmasını okulda verdiğimde oldu ve sıra dışı kariyer yollarıyla ilgiliydi. Okul oditoryumumuzda bir konuşma yazdım ve yaptım. Ailem ve diğer pek çok izleyici, bu alışılmadık çizgiye olan tutkumu gerçekten gözlerimde görebiliyordu. Ben bile şimdi gerçekten gerekenlere sahip olduğumu düşündüğüme inandım, ”dedi Goswami.

Finansal istikrar zor olabilir

Ebeveynleri başlangıçta Rishit’in kariyer seçimi konusunda şüpheleri olan öğrenci sonunda ikna oldu ve şimdi üç yıllık programa 600.000 Dh’yi harcıyor. “Sanırım benim için son hedefim oyunculuk. Bazen bu tür bir alanda olduğunuzda, seçenekleriniz daha sonra genişlemeye başlar. Bir noktada üretim tarafını bile düşünebilirim “dedi. Bununla birlikte, alışılmadık bir kariyer yolunu takip etmenin önündeki en büyük zorluğun, ilgili doğal risk olduğunu biliyor. “Her yerde finansal güvenlik yok. Çok fazla belirsizlik var. Gelecekte kendim için gördüğüm şey, koşuşturmaya devam etmek istediğim ve tek bir yerde kalmak istemediğim çünkü tek bir yerde çok rahat ederseniz, o zaman bu çizgi size karşı çok nazik olmayacaktır.”

Bir masa ile sınırlı olmayan kariyer

Rishit gibi, hayatını bir masanın arkasında geçirme fikri de Darsh Jhamnani’yi boğulmuş hissettiriyor. Kendini ifade etmesine izin veren bir kariyer için can atıyor. Ancak babası, güvenlik ağı olarak Ticaret alanında lisans derecesi alması konusunda ısrar ediyor. “Aslında dansçı olarak başladım. Yedi yaşımdan beri dans ediyorum. Kavşakta düzenli olarak dansçı olarak sahne aldım “dedi. “Yavaş yavaş dansa olan ilgimi kaybetmeye başladım ve sonra babam beni Dubai’deki Creative Bites Akademisi’ne kaydettirdiğinde oyunculuk ortaya çıktı. Sonra bundan zevk almaya başladım ve bu sefer oyunculukta daha ileri kurslar yaptım. Ama sonunda oyunculuk dansa dönüş yolumu açtı, “diye ekledi Jhamnani. 21 Yaşındaki Mohannad Soliman, Anestezi teknolojisi alanında lisansını sürdürüyor. Soliman, şu anki zamanların, dayak yolu dışında, ancak ulaşılabilir olan geniş bir yelpazede tatmin edici, kazançlı kariyer seçenekleri sunduğunu vurguladı. “Beni anestezi teknolojisine çeken şey, niş olmanın ancak inanılmaz derecede başarılı olmanın mükemmel karışımıydı. Diğer herkes daha yaygın alanlara dalarken, bunu öne çıkma ve biraz farklı bir şey yapma şansım olarak gördüm ”dedi. Soliman, BAE’deki ve küresel olarak anestezi teknolojistleri için iş piyasasının sonsuz açıklıklara sahip olduğunu yineledi. Körfez Tıp Üniversitesi’ndeki (GMU) üçüncü sınıf öğrencisi, ”Gizli bir hazineyi keşfetmek gibi — daha az rekabet ve tıp alanında gerçek bir etki yaratmak için daha fazla fırsat” diye ekledi.

 

Darsh Jhamnani’nin
Her gün eğitim hastanesinin operasyonlarına ve yönetimine tanık olduğu için kursun son derece tatmin edici olduğunu açıkladı. “Onu seviyorum! İster en yeni anestezi tekniklerini öğrenmek ister ameliyathanede uygulamalı deneyim kazanmak olsun, her gün yeni bir macera gibi geliyor. Hasta bakımında çok önemli bir rol oynadığınızı bilmeniz çok ödüllendirici. Üniversite ayrıca bizi eğitmek için birinci sınıf profesyonelleri işe almak için çok çaba sarf etti ”dedi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar