Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE, 'Dubai'nin Kilidi Açılmış' Mülk Raporu İddialarını Reddetti, Küresel Suçluları Takip Etmeye...

BAE, ‘Dubai’nin Kilidi Açılmış’ Mülk Raporu İddialarını Reddetti, Küresel Suçluları Takip Etmeye Devam Edeceğine Söz Verdi

BAE, küresel finansal sistemin bütünlüğünü korumadaki rolünü “son derece ciddiye” alıyor ve yakın zamanda kara para aklama ile mücadele eden uluslararası bir organdan övgü aldı. Bu, Çarşamba günü ülkenin “kısmen emlak sektörünün sağladığı gizlilik nedeniyle dünyanın en çok aranan suçlularından bazıları için güvenli bir sığınak olarak hizmet ettiğini” iddia eden bir raporu mahveden bir BAE yetkilisi tarafından vurgulandı.” Yetkili, ülkenin sözde küresel suçluların peşinden gitme konusunda adımlar attığını belirterek, “Şubat ayında (bu yıl), kara para aklama ile mücadeleye yönelik önlemlerin küresel standardını belirleyen Mali Eylem Görev Gücü (FATF), BAE’nin önemli ilerlemesine övgüde bulundu.” Bankacılık ve finans uzmanları Khaleej Times ile daha önceki bir röportajında, ”BAE’nin fatf’nin gri listesinden çıkarılması, ülkenin mali suç ve yaptırım kaçakçılığıyla mücadele konusundaki kararlılığını yansıtıyor ve finansal sistemine büyük bir destek sağlıyor” dedi.

Veri sızıntısı

Organize Suç ve Yolsuzluk Raporlama Projesi tarafından Salı günü yayınlanan raporda, “Yeni bir veri sızıntısı sayesinde muhabirler, iddia edilen suçluların, yaptırımlarla karşı karşıya kalan kişilerin ve orada mülk sahibi olan yolsuzlukla suçlanan siyasi figürlerin puanlarını belirlediler.”

Devam eden çabalar

BAE yetkilisi, ” (hükümet) küresel finansal sistemin bütünlüğünü korumadaki rolünü son derece ciddiye alıyor.” “BAE, küresel suçluları takip etmeye devam ederken, her türlü yasadışı finansmanı bozmak ve caydırmak için uluslararası ortaklarla yakın işbirliği içinde çalışıyor. BAE, bu çabaları ve eylemleri bugün ve uzun vadede her zamankinden daha fazla sürdürmeye kararlıdır.”

Durum tespiti

Bu arada Dubai merkezli bir geliştirici, Khaleej Times’a emlak alıcıları üzerinde gerekli özeni gösterdiklerini söyledi: “yalnızca BAE tarafından sıkı bir şekilde uygulanan yasal bir gereklilik olduğu için değil, aynı zamanda (kendi) kendi güvenlikleri için onlarla yatırım yapanlar bunu meşru bir şekilde yapabilirler.” Azizi Developments’ın CEO’su Farhad Azizi şunları açıkladı: “İlk adım olarak, bir alıcı satın alma teklifini (OTP) imzaladığında, pasaport fotokopileri ve Emirates kimliği de dahil olmak üzere tüm belgelerini sağlaması gerekir varsa. Alıcının kimliğini ve fon kaynağı hakkındaki bilgilerini ve depozito ödemesini titizlikle inceliyoruz.”

 

Farhad Azizi, CEO of Azizi Developments
Fonların meşruiyeti tam olarak sağlanmalıdır. “Bizim tarafımızdan kabul edilebilmesi için ödemenin BAE’nin finans kurumlarından biri aracılığıyla temizlenmesi gerekiyor. Sadece uyumluluklarını temizledikten sonra emanet hesaplarımızda alacağız ve mülk işlemine devam edebiliriz “dedi. Azizi Developments şu anda Dubai’nin en yüksek ikinci kulesini, 2028’de 5,5 milyar Dh’lik bir maliyetle tamamlanması planlanan dikey bir alışveriş merkezi ve otelle inşa ediyor. Dubai merkezli özel geliştiricinin ayrıca yapım aşamasında olan ve 2027 yılına kadar teslim edilecek yaklaşık 40.000 birimi var.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar