Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Ebeveynlerin Çocuklarını Sharjah Çocuk Okuma Festivali'ne Getirmesinin Beş Nedeni

BAE: Ebeveynlerin Çocuklarını Sharjah Çocuk Okuma Festivali’ne Getirmesinin Beş Nedeni

Gençler için yüzlerce etkinlikle devam eden 15. Sharjah Çocuk Okuma Festivali (SCRF), çocuklar, ebeveynler ve gençlik ruhu veya yaratıcılığı takdir eden herkes için bir cennettir. Yazarlarla etkileşime girmekten ve kendi kitaplarını yazmaya nasıl başlayacağınıza dair ipuçları almaktan, el işçiliğine ve animasyon atölyelerine katılmaya; bilgisayar kodlamasını öğrenmek, sanatı takdir etmek, dans etmek ve yemek pişirmek; her köşede bir macera bekliyor. Daha fazla açıklamak gerekirse, ebeveynlerin çocuklarını 12 Mayıs’a kadar Sharjah Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan scrf’ye getirmeleri için beş neden var.

Bu bir tiyatro harikalar diyarı

Tipik bir okuma festivalinin ötesinde, SCRF zengin bir duyusal zevk halısı sunar. Bu hafta sonu, Arap hissi Rasha Rizk’in melodik sesi de dahil olmak üzere eğlenilecek performanslar var. Performansını, heyecan verici dans rutinleri ve bulaşıcı enerjisi herkesin kalbini büyüleyecek olan 5 Mayıs’ta dinamik Masaka Kids Africana izleyecek. Pakistanlı ünlü oyun yazarı Waseem Badami’nin anlattığı bir başka tiyatro oyunu olan ‘Hum Bhi Agar Bacche Hote’ Pazar günü saat 5’te SCRF Balo Salonu Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Atölye dünyası

Her yaşa ve ilgiye hitap eden atölyeler var. Kodlama ve bilimden sanata, dansa ve hatta aşçılığa kadar her köşede mobilya yapımı ve araba yapımı atölyeleri gibi bir macera bekliyor.

 

Gençlere yaratıcılıklarını pistte tasarlamaları, dikmeleri ve sergilemeleri için ilham verecek mini defileler de var.

Elbette bu bir kitap cenneti

Kitaplar scrf’nin kalbi ve ruhudur. 186’dan fazla yayıncının katkılarıyla ziyaretçiler, geniş türleri keşfedebilir, yeni sürümler hazırlayabilir ve kendinizi iyi bir hikayede kaybetmek için mükemmel olan rahat okuma köşelerinin keyfini çıkarabilir.

 

Etkileşimli oturumlara katılın

SCRF de ebeveynler içindir! Festival, ebeveynlerin dijital manzarayı etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmayı amaçlayan özel atölyeler sunduğundan, dijital çağda ebeveynlikte gezinmek için ipuçları alabilirler. Ebeveynler, Dr. Ahmed Bassiouni ve Hamsa Younis gibi uzmanlardan ‘Çocukların ve Gençlerin Davranışlarını Değiştirmede Aile Danışmanlığının Rolü’ hakkında bilgi almak için hafta sonu Kültür Forumu’na veya Sosyal Medya kafesine gidebilirler.‘Kütüphanelerin Akademik Başarıyı Teşvik Etmedeki Önemi’ ve yapay zekanın kişiselleştirilmiş öğrenmeyi sağlamak için nasıl kullanılabileceği üzerine oturumlar olacak.

Lezzetli lezzetler

Evet, mutfak lezzetleri ve yaratıcı alanlar var. SCRF yaratıcılık ve renkle patlayarak duyular için bir şölen yaratır. Çocuklar, Suşi Sandviçi, Parfe patlaması, Pizza Kekleri, Çin Çayı Atölyesi, Güney Asya ve Orta Doğu Mutfakları ve çok daha fazlası gibi çeşitli yemek programlarında kendilerini şımartabilirler.

 

Omari McQueen, Imad Al Arnab, Natalia Samoilova, Zaynah Din ve daha fazlası dahil olmak üzere en iyi şeflerden bazılarını öğrenebilirler. SCRF, çocuklar, ebeveynler ve genç ruhu ve yaratıcılığı takdir eden herkes için bir cennettir. Etkinlikler ve atölye programları hakkında daha fazla ayrıntı için SCRF web sitesini ziyaret edin.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar