Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeBAE Firması, Abu Dabi Küresel Sağlık Haftası'nda Canlı Telerobotik Cerrahi Denemesi Yapacak

BAE Firması, Abu Dabi Küresel Sağlık Haftası’nda Canlı Telerobotik Cerrahi Denemesi Yapacak

Dünyada bir ilk olarak, Bae’ye ait bir şirket, Güney Kore’deki bir model üzerinde Abu Dabi’de canlı bir robotik cerrahi gerçekleştirecek ve inme ve kardiyovasküler acil durumlar gibi durumlarda acil girişimsel prosedürler için uzaktan telerobotik cerrahinin muazzam gücünü gösterecek.

Kısmen Sharjah merkezli Crescent Enterprises’a ait endovasküler tedavi robotik sistemlerini genişletmeye adanmış erken aşamadaki bir tıbbi cihaz şirketi olan XCath, Abu Dabi Sağlık Bakanlığı’nın ev sahipliğinde Abu Dabi Küresel Sağlık Haftası (ADGHW) sırasında bir model üzerinde canlı bir robotik telecerrahi sergileyecek (DoH).

15 Mayıs Çarşamba günü adnec’te yapılacak gösteri, Abu Dabi ve Güney Kore arasında XCath platformunun akut nörovasküler durumların yönetimi için uzak minimal invaziv prosedürleri destekleme potansiyelini gösteren canlı bir telerobotik model deneme prosedürünü içerecek.

Gösteri, prosedürü Abu Dabi Ulusal Sergi Merkezi’nde (ADNEC) sahnede canlı olarak yürütecek olan Kanada, Toronto St. Michael’s Hastanesi’nde Endovasküler Araştırma ve İnovasyon Direktörü Dr. Vitor Mendes Pereira tarafından gerçekleştirilecek.

XCath CEO’su Eduardo Fonseca, ”Telerobotik prosedürleri etkinleştirerek, karmaşık bakımı yeniden düşünmek için bir çözüm sağlayabiliriz” dedi. “Dr. Pereira, endovasküler nöroşirürjide öncüdür ve inme gibi durumlar için insani ve ekonomik bir zorunluluk haline gelen telerobotik tedavi seçeneklerini ilerletme vizyonumuzu paylaşmaktadır. Telerobotik model denemesi, platformumuzun küresel olarak hasta bakımına erişimi genişletmek için yeni tedavi seçeneklerine duyulan ihtiyacı karşılamaya yönelik bir çözüm olarak uygulanabilirliğini gösterecektir.”

Oturumda XCath şirketi, navigasyon zorluklarını ve platformuna genel bir bakış sunacak. XCath ayrıca, gelişmiş robotik tedavilerin bae’yi dönüşümsel klinik sonuçlar için bir merkez olarak nasıl amaçlayabileceğini gösteren Abu Dabi kurumları için endovasküler devrimin dönüştürücü etkisine de dikkat çekecek.

Crescent Enterprises İcra Direktörü ve XCath Yönetim Kurulu Üyesi Neeraj Agrawal, ”Bu, Abu Dabi’den dünyaya gelen acil bakım için telerobotik bir prosedürün dünyadaki ilk model gösterisidir” dedi. “Crescent Enterprises, XCath gibi yıkıcı şirketlerin Orta Doğu’da büyümeyi ve yeniliği teşvik etmelerini sağlamaya kendini adamıştır ve bu gösteri, bölgedeki risk sermayesi yatırımlarının somut ilerlemesinin ve potansiyelinin altını çizmektedir.”

Dr. Pereira, büyük bir baziler anevrizmayı tedavi etmek için stent destekli bir sarma prosedürü olan 2019’da dünyanın ilk robotik destekli nörointervensiyonel prosedürünü gerçekleştirdi. Toronto Üniversitesi’nde Cerrahi ve Tıbbi Görüntüleme Profesörü olarak görev yapıyor ve nörovasküler hastalıkların tedavisinde yenilikçi teknolojilerin uygulanmasına odaklanan RADIS laboratuvarının baş bilim adamıdır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar