Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeBAE: Gizliliği ve Rahatlığı Artırmak için Yeni Whatsapp Güncellemeleri Açıklandı

BAE: Gizliliği ve Rahatlığı Artırmak için Yeni Whatsapp Güncellemeleri Açıklandı

Yaygın olarak kullanılan bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, gizliliği sağlamaya, güvenliği artırmaya ve rahatlığı artırmaya odaklanarak geçen ay üç yeni güncelleme duyurdu.

Mesajlaşma platformu bu güncellemeleri milyonlarca WhatsApp kullanıcısına doğrudan mesajlar yoluyla duyururken BAE kullanıcıları Meta’ya ait şirketten bildirim aldıklarını bildirdi.

‘Benim için sil’i geri al’

Sadece “benim için sil” e tıkladığınızı fark etmek için herkes için bir mesajı silmek mi istediniz? En son güncelleme, kullanıcıların “benim için sil” i geri almalarını sağlar.”

‘Benim için sil’i tıkladığınızda, ekranın altında bir açılır pencere belirecektir., ‘Geri al’a tıklayın.’
Gönderdiğiniz mesaj geri dönecek ve daha sonra herkes için silinebilir veya sohbette tutmayı seçebilirsiniz.

Önemli mesajları sabitle

Artık sürekli mesaj aramanıza gerek yok. Kolaylık ve erişim kolaylığı sağlamak için Whatsapp, aşağıdaki adımları izleyerek önemli mesajlara hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan bir güncelleme yayınladı:

Sohbetinizin en üstünde bir mesaj tutmak için uzun basın ve “Sabitle” seçeneğine tıklayın., 24 saat, 7 gün veya 30 gün olabilen pın’in süresini seçin.
Grup yöneticileri, üyelerin grup sohbetindeki iletileri sabitlemesine de izin verebilir.

Yedeklenen iletileri koru

Whatsapp’taki mesajlar zaten uçtan uca şifrelenmiştir. Artık şifreli yedeklemeleri açıp aşağıdakileri yaparak ek bir güvenlik katmanı ekleyebilirsiniz:

Ayarlar’a gidin ve ‘sohbetler’ altındaki ‘sohbet yedekleme’yi tıklayın., Uçtan uca şifreli yedekleme’ye dokunun ve ardından gizliliği sağlamak için bir şifre veya 64 haneli şifreli bir anahtar ayarlayabilirsiniz.
Güncellemeye göre Whatsapp bile bu mesajlara erişemeyecek.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar