Salı, Haziran 25, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaTakviyelerBAE-Hindistan ilişkilerinde Yeni Bir Dönem

BAE-Hindistan ilişkilerinde Yeni Bir Dönem

BAE-Hindistan İş Konseyi – BAE Şubesi Başkanı olarak, iki ulusumuz arasındaki ikili ilişkilerin devam eden gelişmesine ve güçlenmesine tanık olmaktan mutluluk duyuyorum. Başbakan Narendra Modi’nin görevdeki üçüncü dönemini güvence altına almasıyla birlikte, Hindistan ile BAE arasında daha fazla işbirliği ve karşılıklı büyüme için yenilenmiş bir iyimserlik ve fırsat duygusu var.

Geçtiğimiz on yılda, Başbakan Modi’nin liderliğinde, Hindistan-BAE ilişkisi ticaret, yatırım, enerji ve stratejik işbirliği dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde gelişti. BAE, Körfez bölgesindeki Hindistan’ın en önemli ekonomik ortaklarından biri olmaya devam ederken, Hindistan BAE’nin en büyük ticaret ortağı olmaya devam ediyor. BAŞBAKAN Modi bir kez daha dümendeyken, bu stratejik ortaklığı derinleştirmek ve genişletmek için ileriye dönük açık bir yol var.

Önemli ilerleme öngördüğümüz kilit alanlardan biri ekonomik işbirliğidir. Başbakan Modi, ekonomik diplomasinin önemini ve Hindistan’ın yatırım çekmek ve ticaret bağlarını geliştirmek için geniş pazar potansiyelinden yararlanmanın önemini sürekli olarak vurguladı. Üçüncü döneminde, Hindistan hükümetinin elverişli bir iş ortamı yaratma, düzenlemeleri düzenleme ve iş yapma kolaylığını teşvik etme çabalarını sürdürmesini ve böylece Bae’den Hindistan’a daha fazla yatırım akışını teşvik etmesini bekleyebiliriz.

Ayrıca, Başbakan Modi’nin Make in India, Digital India ve Skill India gibi iddialı girişimleri, BAE’nin ekonomik çeşitlendirme ve inovasyona dayalı büyüme konusundaki kendi stratejik vizyonuyla yakından uyumludur. Teknoloji, yenilenebilir enerji, altyapı ve sağlık hizmetleri gibi sektörlerdeki işbirliğine dayalı girişimler, her iki ülkenin de birbirlerinin güçlü yanlarından yararlanmaları ve karşılıklı yarar sağlayan sonuçlar elde etmeleri için muazzam bir potansiyele sahiptir.

– Faizal E Kottikollon, KEF Holdings ve UIBC-uc’nin Başkanıdır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar