Salı, Haziran 25, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporBAE Jiu-Jitsu Milli Takımı Tayland Açık'ta 15 Madalya Kazandı

BAE Jiu-Jitsu Milli Takımı Tayland Açık’ta 15 Madalya Kazandı

BAE Jiu-Jitsu milli takımı, hafta sonu Grand Prix Tayland Açık 2024’te etkileyici bir performans sergileyerek beş altın, üç gümüş ve yedi bronz olmak üzere 15 madalya kazandı.

Bangkok’ta düzenlenen etkinlik, Kasım ayında Yunanistan’daki Jiu-Jitsu Dünya Şampiyonası başta olmak üzere büyük uluslararası etkinlikler öncesinde takım için ideal bir hazırlıktı.

Şampiyonanın açılış günü, BAE’nin güçlü bir performans sergilediği ve Mayıs ayında Abu Dabi’deki Jiu-Jitsu Asya Şampiyonası’ndan etkileyici gösterilerini sürdürdüğü kadınlar kategorisine ayrıldı.

Kazananlar arasında öne çıkan Balqees Alhashmi -54 kg bölümünde BAE için altın madalyayı perçinleyen.

Aysha Alshamsi (-45 kg) takım için gümüş madalya kazanırken, Asma Alhosani (-52 kg), Şamma Alkalbani (-63 kg) ve Maitha Shraim (-48 kg) bronz madalya aldı.

İkinci gün paspasları alan erkek sporcular eşit derecede iyiydi ve toplu olarak 10 madalya kazandılar. Khalid Alblooshi (-62 kg), Mehdi Alawlaqi (- 77 kg), Saeed Alkubaisi (-85 kg) ve Omar Alsuwaidi (-56 kg) Pazar günü altın temin ettiler. Mayed Alshehhi (-62 kg) ve Rashed Alshehhi (-56 kg) gümüş madalya kazanırken, Hazza Farhan (+94 kg), Saeed Alketbi (-56 kg), Sultan Alhosani (-77 kg) ve Muhammed Alsuwaidi (-69 kg) bronz madalya aldı.

BAE Jiu-Jitsu Federasyonu (UAEJJF) Başkan Yardımcısı Mohamed Salem Al Dhaheri, milli takımın performansından memnun kaldı.

“Bu yılki Grand Prix Tayland Açık, birçok uluslararası yıldızla yoğun bir rekabete sahne oldu ve şampiyonanın genel seviyesini yükseltti. Milli takımımızın performansı övgüye değerdi ve sporcular birden fazla ağırlık kategorisinde podyuma çıktı “dedi.

“Bu başarı, teknik kadromuzun rakiplerin becerilerini geliştirme konusundaki sıkı çalışmasını ve yorulmak bilmeyen çabalarını ve sporcularımızın matta ellerinden gelenin en iyisini yapma konusundaki tam taahhüdünü yansıtıyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar