Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Kanserden Kurtulanlar İyileşmeyi Kutluyor, Başkaları için Umut Hikayelerini Paylaşıyor

BAE: Kanserden Kurtulanlar İyileşmeyi Kutluyor, Başkaları için Umut Hikayelerini Paylaşıyor

Kanserden kurtulan birkaç kişi kansersiz statülerini bir zil çalarak kutladı ve Sharjah’daki Burjeel Özel Hastanesi’nde Kanserden Kurtulan Ay için düzenlenen son bir etkinlikte iyileşme hikayelerini paylaştı. Hayatta kalanlar, hala kanserle mücadele edenlere güç, umut ve dayanışma duygusu getirmek için hikayelerini paylaşmanın önemini vurguladılar. Maysaa Abdullah Rashid, iki yıl önce meme kanseri teşhisi konan böyle bir kurtulan. Yorucu kemoterapi seanslarından sonra artık kansersizdir. “Kendi kendime muayene yaparken meme dokumda bir değişiklik fark ettiğimde 2022’de teşhis aldım. 2010’dan beri her zaman iyi huylu bir bezim oldu, ancak kötü huylu olana kadar çıkarmam asla tavsiye edilmedi “dedi 54 yaşındaki.

 

Maysaa Abdullah Raşid
“O zamanlar, ne yazık ki bir cerraha danışmayı önermeyen bir jinekoloğun bakımındaydım. Herkese rutin taramalardan geçmelerini şiddetle tavsiye ediyorum çünkü erken teşhis önemli ölçüde yardımcı oluyor. “dedi. Maysaa, bu zor zamanlarda ailesinin desteğinin ve şefkatinin iyileşme umudunu dört gözle beklemesine yardımcı olduğunun altını çizdi. Maysaa, ”Doğru destek ve özenle en zorlu zorlukların bile üstesinden gelebiliriz” dedi.

Zafer ve cesaret hikayeleri

Hayatta kalanlardan biri olan Gita Nakarni, meme kanseri teşhisinin ardından hastanede üç yıllık titiz bir tedavi gördü. Kanserle savaşının ilk günlerinin hayatının en zorlu bölümü olduğunu, ancak ailesinin desteğiyle güçlü kalmaya ve hastalıkla yüz yüze gelmeye karar verdiğini söyledi. “Benim gibilere her zaman umut olduğunu söylemek istiyorum. Doktorlarına güvenmelerini ve sorunlarını açıkça tartışmalarını teşvik ediyorum. Sağlık ekibi onlara rehberlik edecek ve onlara aile gibi davranacaktır. BAE’de son derece gelişmiş bakım aldığım için şanslıyım, ”dedi Nepalli göçmen.

 

Gita Nakarni’nin
İlham verici bir başka hikaye de kolon kanserinden kurtulan Etiyopyalı bir göçmen olan Muhammed Aman Hüseyin’den geldi. “Uzun süredir mide sorunları yaşıyorum ve bu daha sonra kolon kanseri teşhisine yol açtı. Kolon kanseriyle savaşmakta zorlandım, her gün gücümü ve kararlılığımı test eden bir kavga. Bu aşamaya gelebilmek için iki yıl bu savaşta mücadele etmek zorunda kaldım. Bu yolculuğa dayanmam için bana güç verdiği için Yüce’ye minnettarım. Olağanüstü bakım sağlayan sağlık ekibinin ve teşviki beni en zor anlar boyunca motive eden topluluğun desteğini her zaman hatırlayacağım “dedi.

 

Muhammed Aman Hüseyin’in
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar