Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE, Kur'an-ı Kerim Öğreten Lisanssız Dijital Platformların Yasaklandığını Duyurdu

BAE, Kur’an-ı Kerim Öğreten Lisanssız Dijital Platformların Yasaklandığını Duyurdu

BAE, lisanssız dijital platformların Kur’an-ı Kerim öğretmesini yasakladı. Emirlikler’de, yetkililerden gerekli lisansı almadıkça herhangi bir merkezin kurulması veya yönetilmesi veya Kur’an öğretilmesi yasaktır.

2 Haziran Pazar günü islami işler, Bağışlar ve Zekat Genel Otoritesi, BAE vatandaşlarına ve sakinlerine Kuran öğretimi hizmetleri sunan lisanssız dijital platformların yarattığı tehlikelerle ilgili bir danışma yayınladı.

Yetkili, lisanssız din eğitimi ile ilgili potansiyel risklerin altını çizdi ve genç nesli korumak için din eğitiminin doğruluğunu ve uygunluğunu sağlamanın önemli olduğunu söyledi.

Dijital platformlar üzerinden Kuran öğretimi hizmeti sunan birçok kişi niteliksizdir ve gerekli din eğitimi bilgilerinden yoksundur. Bu, kutsal kitabın yanlış öğretilmesine ve yanlış yorumlanmasına yol açabilir.

Yetkili, yanlış dini öğretilerin çocukların entelektüel ve ahlaki gelişimini olumsuz etkileyebileceğini ve İslami öğretiler ve ilkeler hakkında potansiyel yanlış anlaşılmalara yol açabileceğini söyledi.

Ruhsatsız din eğitimcileriyle ilişki kurmak, eyalet yasaları ruhsatsız din eğitimi faaliyetlerini kesinlikle yasakladığından, hem eğitimcileri hem de ebeveynleri ağır yasal cezalara maruz bırakır.

Kurum, tanıtım reklamları altında ders alan birçok lisanssız kişiyi izledi ve ebeveynleri temkinli olmaya çağırdı.

(21) yaşından küçük olmayacak, iyi davranışta bulunacak, Daha önce onur veya güveni ihlal eden bir suç veya kabahat için özgürlüğü kısıtlayıcı bir cezaya çarptırılmayacaklar, rehabilite edilmedikçe, Bu şekilde yapılacak iş için sağlığa uygunluğu bir merkezi yönetmek için başvuranlar gerekli pratik deneyime sahip olacaklardır; Öğretmek veya yönetmek isteyenler için uygun nitelikler mevcut olsa da, Testi ve kişisel görüşmeyi geçecekler, Sponsorluk yapılmaması durumunda çalışmak üzere yetkili makamların onayını alacaklar. çalışacakları merkezdir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar