Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Öğrenciler, Icse, Isc Sonuçlarından Sonra Küresel Ortalamayı Aşarak %100 Geçiş Oranına...

BAE: Öğrenciler, Icse, Isc Sonuçlarından Sonra Küresel Ortalamayı Aşarak %100 Geçiş Oranına Ulaşıyor

BAE’deki tüm CISCE’YE bağlı okullardaki öğrenciler Pazartesi günü ICSE ve ISC sonuçlarının açıklanmasının ardından yüzde 100 geçiş oranını kutlarken, ruhlar yüksekti ve atmosfer heyecanla doluydu. ICSE (Hindistan Ortaöğretim Sertifikası) sınavında, uluslararası alanda en iyi performans gösteren okullar Dubai, Endonezya ve Singapur’dur ve hepsi yüzde 100 geçiş oranına ulaşmaktadır. Bu arada, ISC (Hindistan Okul Sertifikası) sınavında, yurtdışındaki önde gelen okullar da yüzde 100 geçiş oranına sahip Dubai ve Singapur’dan geliyor. Sınavlar 10. Sınıf için 28 Mart, 12. Sınıf için 3 Nisan’da sona erdi.

Tüm Hindistan ortalamalarından önemli ölçüde daha yüksek sonuçlar

Gems Modern Akademisi’nde (GMA), 12. Sınıf sınavlarına 147 aday oturdu ve parti yüzde 100’lük bir geçiş oranı sağladı.

 

10. Sınıf sınavına giren toplam aday sayısı 285’tir ve bu da yüzde 100 başarı oranı sağlamıştır. Yeni tanıtılan ISC konusu ‘Kitle İletişim Araçlarının’ toplu ortalaması yüzde 97’dir ve Öğrencilerin Belirlediği ortalama puan sırasıyla ICSE ve ISC için yüzde 86 ve yüzde 76’dır. Bu sonuçlar görünüşe göre tüm Hindistan ortalamalarından önemli ölçüde yüksek. Gma’da Diya Maria Thomas yüzde 99,25 ile 12. Sınıf partisini, Khyati Agarwal, Saira Miriam Thomas ve Spriha Pandey ise yüzde 99,2 ile 10. Sınıf partisini geride bıraktı. GEMS Modern Akademi Müdürü ve GEMS Eğitim Kıdemli Başkan Yardımcısı Nargish Khambatta, “Öğrencilerimizin başarılarından son derece gurur duyuyorum. Bu olağanüstü sonuçlar, dayanıklılıklarını ve onları besleyen destekleyici ekosistemi yansıtıyor. Genç değişim yaratıcılarımızı birlikte savunurken ebeveynler ve öğretmenler arasındaki çizgiler bulanıklaşıyor.”

 

Nargish Khambatta’nın
“Pragmatikler grubundan paylaşılacak sayısız hikaye var – azim hikayeleri, ülkelerini temsil etme ve yüzde 89,5’lik inanılmaz bir parti ortalaması elde etmek için kişisel zorlukların üstesinden gelme hikayeleri. 285 ICSE öğrencisinden oluşan en büyük kohortumuz, yüzde 88,6’lık olağanüstü bir parti ortalamasıyla bizi de gururlandırdı. Bravo, kızlar ve erkekler!” 2024 yılında 242.328 öğrencinin geçtiği ICSE (sınıf 10) sınavına toplam 243.617 öğrenci girmiştir. ICSE sınavı, 20’si Hint dili, 13’ü yabancı dil ve bir klasik dil olmak üzere 60 yazılı konuda yapılmıştır. ISC (12. sınıf) sınavına giren 99.901 öğrenciden 98.088’i başarıyla geçmiştir. ISC sınavı (sınıf 12), 12’si Hint dili, dört yabancı dil ve iki klasik dil olmak üzere 47 yazılı konuda yapılmıştır. Yüzde 100 geçiş oranı kaydeden Dubai Büyükelçi Okulu’nun 69 ICSE öğrencisi ve 40 ISC öğrencisi için kutlama zamanıydı. 12. Sınıf okul birincisi Anushka Vastawat, Fizik ve Bilgisayar Bilimlerinde centum ile yüzde 96,75 puan alırken, onu yüzde 96 ile Aashvi Shah ve Parv Wadhwa yakından takip etti.

 

Anushka Vastawat’ın
Parv, Londra’daki King’s College’da Finans ve Hesap Takibi yapacak. Anushka, Singapur’da Bilgisayar Bilimi yapmayı planlıyor. Büyükelçi okulu’nda, öğrencilerin yüzde 50’si ısc’de yüzde 90’dan fazla puan alırken, 69 ICSE öğrencisi tarafından 32 centum puan aldı.

ISC school topper, İngiltere’nin en iyi üniversitesine girdi

10. Sınıftaki okul birincisi Anjali Sharat, Fizik, Tarih ve Yurttaşlık Bilimlerinde yüzde 98,6 ile yüzde 97,8 ile Ekonomi alanında yüzde 100 ile Aditi Nair’i yakından takip etti.

 

Anjali Sharat’ın
ISC için okul birincisi olan Anushka Vastawat, “ısc’deki performans önemlidir. Ancak bundan daha fazlası, üniversite seçimi açısından sağlanan tutarlı rehberlik için okula minnettarız. İngiltere’deki en iyi 6 üniversiteden birine girmek, bu destek ve rehberlik olmadan mümkün olmazdı.” 10. Sınıf öğrencisi Anjali Sharat, “Başarının formülünün çok basit olduğunu düşünüyorum. Tutarlı bir uygulama ile yılın başından itibaren planlama yapmak, başarılı olmak için gereken şeydir. Ancak bu şaşırtıcı başarı, öğretmenlerim, okulum ve ailem şeklinde sahip olduğum en güçlü destek sistemi olmadan kesinlikle mümkün olmazdı.” Müdürler, öğrencilerinin yeteneklerine ve bağlılıklarına olan inançlarını teyit ederek, özellikle zorluklarla karşılaşan öğrencilerin olağanüstü başarılarını vurguladılar. Büyükelçi Okul Müdürü Sheela Menon şunları söyledi: “Öğrencilerimizin performansı, etkili bir şekilde yönlendirildiklerinde ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çevrilmemiş taş bırakmayan bu genç erkek ve kızların yeteneklerine ve gayretine olan inancımızı bir kez daha doğruluyor. Özellikle zorluklara rağmen son derece başarılı olan kararlı öğrencilerimizin başarılarından gurur duyuyoruz. Bunun gibi başarılar ancak öğrencilerimizin amansız çalışkanlığı, özverili öğretmenlerimizin sarsılmaz çabaları ve ebeveyn topluluğunun sarsılmaz desteği ile mümkündür.”

‘Tutarlı çabalar karşılığını verdi’

Geleneği koruyan JSS Uluslararası Okulu, ISC ve ICSE öğrencileri için de yüzde 100 geçiş yüzdesi kaydetti. ICSE sınavına giren 104 öğrenciden 56’sı yüzde 90’ın üzerinde, ISC sınavına giren 74 öğrenciden 37’si yüzde 90’ın üzerinde puan aldı. Aishwarya Sinha, ıcse’yi yüzde 99’luk bir oranla zirveye taşıdı. Sonuçtan çok memnun kaldı ve “Tutarlı çabalarımın karşılığını aldığına sevindim. Amacımı asla gözden kaçırmadım ve her testte en iyisini elde etmeye odaklandım. Kendimi yenilemek için tutkumu kullanırdım – kodlama. Bu unutulmaz yolculuk boyunca beni destekledikleri için Tanrı’ya, aileme ve öğretmenlerime minnettarım.” Etkileyici bir yüzde 97 ile ISC lideri Suhani Sharma çok sevindi. Dedi ki, “Bu yılki amacım yalnızca potansiyelimi fark etmemi engellediğini hissettiğim alanlarda büyüdüğümü görmekti. Erteleme eğilimlerimi yansıttım ve kendimi yavaş ama emin adımlarla kendim için öngördüğüm yönde dürtmek iki yılın daha iyi bir kısmını aldı. Bu vizyona bağlı kalarak, tutarlı bir çaba sarf ederek ve sonuçlardan uzaklaşarak olumlu bir tutum sergilemek için kendimi eğiterek çok şey öğrendiğim bir yolculuktu, bu da bütünsel bir şekilde büyümeme gerçekten yardımcı oldu.” Okul müdürleri, sonuçların artan sayıda öğrencinin beklentilerini nasıl aştığını ve yeni ölçütler oluşturduğunu gösterdiğini vurguladı. JSS International School Müdürü Lata Nakra, “Bu yılki kutlama anı, aynı zamanda çeşitli ihtiyaçları olan öğrencilerimizin mükemmel performansı. CISCE’NİN sağladığı imkanlar ve öğrenci, veli ve kaynaştırma ekibinin ortak çabaları sayesinde öğrencilerin sınavlar sırasında mutlu ve özgüvenli olduklarını görmek iç açıcı oldu.” “Genel olarak, olağanüstü sonuçlar, öğrencilerin yorulmak bilmeyen çabaları, öğretmenlerin özverili bağlılığı, ebeveynlerin sarsılmaz desteği ve okul yönetiminin yarattığı olağanüstü öğretimi ve harika bir öğrenme ortamını yansıtıyor. Hepsi, öğrencilerin gelişebilecekleri ve potansiyellerini en üst düzeye çıkarabilecekleri bir atmosfer yaratmalarına yardımcı olmak için paha biçilmez destek sağladı.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar