Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAkıl SağlığıBAE Okulları, Öğrencilerin Sınıf Arkadaşlarının Ölümüyle Başa Çıkmalarına Nasıl Yardımcı Olur?

BAE Okulları, Öğrencilerin Sınıf Arkadaşlarının Ölümüyle Başa Çıkmalarına Nasıl Yardımcı Olur?

BAE’deki okul liderleri, bir sınıf arkadaşının kaybının, özellikle bu tür aşırı durumlarla başa çıkmak için henüz başa çıkma mekanizmalarını geliştirmemiş olabilecek küçük çocuklar için öğrenciler için oldukça rahatsız edici olabileceğini söyledi. Bu, Sharjah’da kilitli bir arabada ölen yedi yaşındaki bir çocuğun trajik kaybının ardından gerçekleşir. İbn Sina Okulundan genç öğrenci, Pazartesi günü ölü bulunmadan önce birkaç saat arabanın içinde mahsur kaldı. Onu okula bırakmaktan sorumlu olan kadın, ailesi tarafından diğer çocuklarla birlikte ulaşımını sağlamak için istihdam edilmişti. Khaleej Times, okulların bu gibi durumlarda nasıl tepki verdiğini anlamak ve öğrencilerin duygularında gezinmelerine yardımcı olmak için eğitimcilere ve sağlık uzmanlarına ulaştı. Shining Star International’ın Müdürü Abhilasha Singh, “Bir arkadaşını kaybetmek sınıf arkadaşları için çok travmatiktir. Boş bir koltuk ve masa, hoş anıları geri getirir ve çocukların kayıpla başa çıkacak zihinsel imkanları yoktur.”

 

Sushma Dmello. Fotoğraf: Sağlanan
Bu gibi durumlarda, uzman okul personelinin öğrencilerle konuşmak için devreye girdiğini açıkladı. “Okul danışmanı, öğrencilerin neler olduğunu anlamalarına yardımcı olacak oturumlar düzenleyecek. Öğrencilerin kendilerini ifade etmeleri ve duygularını yönetmeleri için alan sağlanmalıdır. Öğrencilerde direnç geliştirme çabası olmalı ve çocuklar için güçlü bir ‘sosyal-duygusal öğrenme programı’ olmalıdır. Kurumlar bir sorunun başlamasını, yardım teklif etmesini beklememelidir “dedi.

Kederin doğrulanması

Okulların ve öğretmenlerin bu kadar zor zamanlarda öğrencileri desteklemede nasıl önemli bir rol oynadığına ışık tutan Amity School Dubai’nin Danışmanı Sushma Dmello, anahtarın öğrencilerin kendilerini anladıkları, doğruladıkları ve önemsedikleri destekleyici ve empatik bir ortam yaratmak olduğuna dikkat çekti. yas tutma sürecinde gezinirken.

 

Kız Hemnani. Fotoğraf: Sağlanan
Dedi ki: “Bir arkadaşının kaybıyla başa çıkmak öğrenciler için inanılmaz derecede zor olabilir. Okullar genellikle öğrencilerin duygularını sağlıklı bir şekilde ifade edebilecekleri güvenli ve destekleyici bir ortam yaratır. Öğretmenler, öğrencileri, kayıpla mücadele eden öğrenciler için duygusal destek, başa çıkma stratejileri ve dinleme kulağı sunabilecek okul danışmanından veya psikoloğundan yardım almaya teşvik edebilir.” Uzmanlar, çocuklar yas tuttuğunda konsantrasyonlarının ve akademik performanslarının etkilenmesinin yaygın olduğunu vurguluyor. “Öğretmenler ve okul yöneticileri, öğrencilerin yas tutarken okul çalışmalarına konsantre olmakta zorluk çekebileceklerini anlıyor ve ödevlerde uzatmalar sunmak, esnek son tarihler vermek ve ek destek sağlamak gibi kolaylıklar sağlıyor. Yas tutan çocukların akademik ilerlemelerini ve duygusal refahlarını düzenli olarak kontrol etmeli ve izlemelidirler ”diye ekledi Dmello.

Anmanın önemi

Sağlık uzmanları, her öğrencinin kederi benzersiz bir şekilde yönlendirdiğini fark etmenin ve çocukların yargılama korkusu olmadan duygularını ifade etme yetkisine sahip hissettikleri güvenli bir alan sağlamanın önemli olduğunu vurguladı.

 

Girish Hemnani. Photo: Supplied
Dubai merkezli Enerji Şifacısı ve Yaşam Koçu Girish Hemnani şunları söyledi: “Şefkatli dinleme ve sarsılmaz desteği genişleterek, iyileşme yolculuğunun derinden kişisel ve doğrusal olmadığını kabul ederek duygularının geçerliliğini onurlandırıyoruz. Dahası, ayrılan arkadaşın hayatını onurlandırmada anma ve anmanın önemini kabul etmek zorunludur. Öğrencileri anlamlı ritüellere veya haraçlara katılmaya teşvik etmek, kolektif dayanışma içinde rahatlık bulurken arkadaşlarının mirasını kutlamalarına olanak tanır.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar