Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Polis, Sürücüleri 1.000 Dh Para Cezası, 4 Siyah Noktadan Kaçınmak için...

BAE: Polis, Sürücüleri 1.000 Dh Para Cezası, 4 Siyah Noktadan Kaçınmak için Bu İhlali Yapmamaları Konusunda Uyardı

Ajman Polisi, sürücülere şerit disiplinini sürdürmeleri ve 1.000 Dh para cezası ve dört siyah noktadan kaçınmak için yasa dışı sapma yapmamaları çağrısında bulundu. Bu hatırlatma, Ajman Polisinin Cuma günü başlattığı ‘Bağlılığınız Güvenlik Demektir’ adlı yoğunlaştırılmış yol güvenliği bilinçlendirme kampanyasının bir parçası.

Bir sosyal medya paylaşımında yetkililer, bu tür güvensiz araç lastiklerinin yanlışlıkla sapmasına ve düzenli kapsamlı araç muayenesinin yapılmamasına neden olabilecek çeşitli faktörlerin olduğunu belirtti.

Yetkililer ayrıca sürücülere şerit değiştirirken gösterge kullanmalarını, yağmurda sürerken güvenlik kurallarına uymalarını, dikkati dağılmış sürüşten kaçınmalarını ve belirtilen hız sınırlarını aşmamalarını hatırlattı.

Ajman Polis trafik ve devriye dairesi müdür yardımcısı Teğmen Albay Rashid Humaid bin Hindi, BAE’de ani dönüşün bir sürücüye 1.000 Dh’ye artı ehliyette dört siyah noktaya para cezasına mal olacağına dikkat çekti.

Ani sapma veya sapma, 2023’te BAE yollarındaki toplam ölümlerin yüzde 71’ini ve tüm yaralanmaların yüzde 61’ini oluşturan ilk beş ihlal arasındaydı.

İçişleri Bakanlığı’na (İçişleri Bakanlığı) göre, geçen yıl ülke genelinde 2022’de kaydedilen 343 ölüme kıyasla yüzde 3 artışla 352 karayolu ölümü yaşandı, ancak 2021’de kaydedilen 381 ölüme kıyasla yüzde 8 azaldı.

Ajman, geçen yıl trafik kazaları nedeniyle 11 ölüm ve 133 yaralanma kaydetti.

Güvenlik hatırlatıcıları

Yetkililer ve yol güvenliği uzmanları, sürücüleri yolda şerit değiştirmeden önce aşağıdaki güvenlik önlemlerine uymaya çağırdı.

Göstergelerinizi kullanın
Sol, sağ ve arka aynalarınızı kontrol edin
Arkanızda ve yanınızda araç olup olmadığını kontrol edin
Diğer araçlar için kör noktalarınızı kontrol edin
Bir sonraki şeride geçmeden önce aracınız için yeterli alan olduğundan emin olun

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar