Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Salı Günü Erken Ticarette Altın Fiyatları Yükseldi

BAE: Salı Günü Erken Ticarette Altın Fiyatları Yükseldi

Salı günü piyasaların açılışında BAE’de altın fiyatları yükseldi. Sarının 24K varyantı, dün geceki gram başına Dh284.0 kapanışına kıyasla Salı günü sabah 9’da BAE saatinde gram başına Dh283.75 seviyesinde işlem görüyordu.

Diğer varyantlar arasında sırasıyla gram başına Dh263.0, Dh254.5 ve Dh218.0’da 22K, 21K ve 18K açıldı. Spot altın ons başına 2.343.62 dolardan işlem görürken, BAE saatiyle 0.22’de yüzde 9.04 arttı.

Yatırımcılar, faiz indirimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ABD Federal Rezervi’ne bakıyorlar.

“Artan enflasyon beklentileri, Federal Rezerv’in faiz oranlarını düşürmek için beklenen hamlesini ertelemeye devam edebileceğini gösteriyor. Bu, altın için olumsuzdur, çünkü daha yüksek faiz oranları, tahvil veya nakit gibi faizli varlıklara kıyasla altın tutmanın fırsat maliyetini artırır. Geçtiğimiz hafta birkaç Federal Rezerv yetkilisi de şahin mesajlar verdi “dedi. XS.com .

Atlanta Federal Rezerv Başkanı Raphael Bostiç, yılın ilk aylarında artan enflasyonu gerekçe göstererek Federal Rezerv’in 2024’te faiz oranlarını düşürmesinin uygun olacağını beklemediğini belirtti. Minneapolis Federal Rezerv Başkanı Neel Kashkari, gelecekteki para politikası konusunda “bekle ve gör” duruşunu belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketici morali, inatla yüksek enflasyon oranlarının ortasında Mayıs ayında keskin bir şekilde altı ayın en düşük seviyesine geriledi. Öte yandan İsrail ordusu, Gazze’deki operasyonların bir gecede devam ettiğini, Refah’ın doğusunda ve Refah sınırının yakınında ve Gazze’nin merkezindeki Zaytoun mahallesinde “hassas operasyonlar” sürdüğünü belirtti.

“Refah’ta geniş çaplı bir işgalden önce askeri tırmanış, Orta Doğu’daki jeopolitik gerilimleri artırabilir ve potansiyel olarak geleneksel bir liman varlığı olan altın gibi değerli metallerin fiyatlarını artırabilir” dedi.

“Bu hafta mevcut yanal piyasayı kırmak için çok önemli olacak ve altın tüccarları Pazartesi günü Federal Rezerv’den Jefferson ve Bay’ın konuşmalarını izledikçe piyasa oynaklığı yüksek olacak. Haftanın ilerleyen saatlerinde odak noktası ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve perakende satışlara kayacak. Beklenenden daha güçlü ekonomik veri açıklamaları, Federal Rezerv faiz indirimi umutlarını zayıflatabilir, altın üzerinde bir miktar satış baskısı uygulayabilir, doların gücünü destekleyebilir ve ekonomik beklentiler ve gelecekteki enflasyon yörüngesi hakkında bir fikir verebilir. Bu nedenle bu hafta piyasalar için oldukça önemli görülüyor “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar